Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 03-02-2020 12:53

Halit Doğan’a Karalama Operasyonu!

31 Mart Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakı Adayı olarak, Çarşamba’dan Belediye Başkanı Seçilen Av. Halit Doğan’a yine kendi ittifakından bir grup karalama operasyonu başlattı. 

Halit Doğan’a Karalama Operasyonu!

31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakının Çarşamba Adayı olarak, halkın büyük sevgisini kazanan Belediye Başkanı Halit Doğan yüzde 74,41 gibi büyük bir oyla belediye başkanı seçilmişti. Seçimlerde kazandığı büyük başarının ardından Çarşamba’da yapılacak santral gündeminden kaynaklı Başkan Halit Doğan üzerine bir karalama kampanyası başlatıldı. 

Karalama Kampanyasının Merkezinde Cumhur İttifakı tarafları mı var?

31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde şu anda Salıpazarı Belediyesi İmar İşleri Müdürü İlyas Aydın, Milliyetçi Hareket Partisi’nden Çarşamba Belediye Başkanlığı için aday adayı olurken, Salıpazarı Belediyesi Basın Danışmanı Sait Kuzu da Milliyetçi Hareket Partisi’nden Salıpazarı Belediye Başkanlığı için aday adayı olmuştu ama ittifaktan kaynaklı adaylıklarını geri çekmek zorunda kalmışlardı. 

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yaptığı Cumhur İttifakı görüşmeleri sonucunda Samsun’da Alaçam ve Asarcık dışında Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilçeler için belediye başkan adaylığı AK Parti’ye bırakılırken, Alaçam ve Asarcık belediye başkan adaylığı Milliyetçi Hareket Partisi’ne bırakılmıştı.

Salıpazarı Belediyesinde görev yapan bu iki ismin ise seçimlerden hemen sonra başlayan Halit Doğan Karşıtı bir karalama operasyonun başını çektiği dedikoduları ilçede çığ gibi büyüdü. Çarşamba’ya yapılacak olan Biyokütle Enerji Santralini kendileri için bir fırsat gören bu iki isim ittifakla da ters düşecek şekilde, Halit Doğan karşıtı basında yer alan haberlerin merkezinde durduğu öne sürüldü. 

Santral Karşıtı gibi görünerek, Halit Doğan’ı yıpratmaya yönelik haberlerin Samsun basınına sızdırılmasında da bu iki ismin öne çıktığı iddia ediliyor. 

Hedef bir sonraki seçim mi?

Yaşanan bu gelişmelerin ardından daha öncesinde Çarşamba Belediye Başkanlığına iki kez MHP’den adaylığını koyan birinde kazanamayan bir diğerinde ise ittifaktan kaynaklı çekilmek zorunda kalan Salıpazarı İmar İşleri Müdürü İlyas Aydın kendini bir sonraki yerel seçime mi hazırlıyor sorularını gündeme getirdi. 

Salıpazarı ilçesinde aynı kurumda çalıştığı ve aynı zamanda bir gazete sahibi olan Sait Kuzu’nun basın ile olan bağlantılarını kullanarak, karalama kampanyasını birlikte yürüttükleri, Kuzu’nun da Salıpazarı Belediye başkanlığı konusundaki isteklerinden kaynaklın İlyas Aydın’a destek verdiği karalama kampanyası konusundaki iddialar arasında yer alıyor.

Haber: Yaşar KARAMAN / M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA