Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 17-06-2020 16:33

Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nun eTwinning Yolculuğu

Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda pandemi dönemi nedeniyle ara verilen eğitim-öğretime eTwinning platformu üzerinden devam edildi.

Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nun eTwinning Yolculuğu

Mehmet Akif Ersoy İlkokulu müdürü Ali İşyapan, “Pandemi sürecinde eğitim-öğretim faaliyetlerimiz uzaktan eğitim çalışmalarıyla tamamlandı. İngilizce öğretmenimizin rehberliğinde okulumuz 2019-2020 eğitim-öğretim döneminde ilimiz genelinde Ulusal Ajans tarafından eTwinning Okulu Etiketi ile ödüllendirilen 15 okuldan biri olmuştur. Çalışmalarımıza bu zorlu süreçte de devam ettik. Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel salgın olarak tanımlanan korona virüsün (Covid-19) Türkiye’de yayılmasını önlemek amacıyla yüz yüze eğitime ara verilmiş, ardından da 23 Mart 2020’den itibaren dijital teknolojilerden faydalanılarak uzaktan eğitim ile devam edileceği kararı alınmıştı. Bu kapsamda ilçemiz Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda dersler video konferanslar, ödevlendirmeler ve oyunlaştırılmış İngilizce yardımıyla uluslararası eTwinning platformunda Mehmet Akif Ersoy İlkokulu İngilizce öğretmeni Çiğdem Güneş Çilek tarafından kurulan “EVİM OKULUM/SCHOOL AT HOME” isimli uluslararası proje ile gerçekleştirildi.

Uzaktan eğitim modeline çabuk adapte olup, öğrencilere geniş imkânlar dâhilinde ders verdiklerini ifade eden Çiğdem Güneş Çilek, “Uzaktan eğitim sisteminde yürütülen tüm çalışmalarımızı eTwinning portalinde de yürüttük. Proje ortaklarımızın ve okulumuzun idare ve öğretmenlerinin yardımı ve desteği ile tüm eğitim-öğretim faaliyetleri projemiz dâhilinde gerçekleştirilmiştir. Projemizin ulusal ve Avrupa kalite ödülü alması için başvurumuzu ay sonuna kadar yapacağız” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA