Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 23-06-2020 14:19

Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Operasyon Açıklaması

Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Samsun İl Emniyet Müdürlüğü ve Çarşamba İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin katıldığı tefeci operasyonuyla ilgili basın açıklaması yapıldı.

Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Operasyon Açıklaması

Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından başlatılan soruşturmalar ve Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar neticesinde, bazı şahısların örgütlü şekilde tefecilik, yağma, hırsızlık ve kasten yaralama suçlarını işledikleri şüphesini doğuran bilgi ve delillere ulaşılması üzerine, yürütülmekte olan söz konusu soruşturmalarla ilgili olarak kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla basın açıklaması yapılması gerekli görülmüştür.

Üç ayrı soruşturma kapsamında, iletişimin dinlenmesi ve kayda alınması tedbirine başvurulması ve diğer araştırmalar üzerine elde edilen deliller neticesinde, 22/06/2020 tarihinde Samsun ilinde 18, İstanbul ve Bursa illerinde 1'er kişi olmak üzere toplam 20 şüpheli şahıs hakkında eş zamanlı olarak yakalama, arama ve el koyma işlemleri icra edilmiştir.

Elde edilen deliller değerlendirilmek suretiyle, 12 şüpheli göz altına alınmış, 8 şüpheli ise ifadelerinin ardından serbest bırakılmıştır. Gözaltındaki şüphelilerle ilgili adli işlemler tüm yönleriyle devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA