Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 24-06-2020 15:13

“Üreticimiz Sebze ve Meyve Hasadını Sürdürüyor”

Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, “Yaz aylarının gelmesiyle birlikte Çarşamba’da üreticimiz de sebze ve meyve hasadına başladı ve hasadını sürdürüyor” dedi.

“Üreticimiz Sebze ve Meyve Hasadını Sürdürüyor”

Üreticilerin tarlalarında ve bahçelerinde ürettikleri ürünlerin hasadına başladığını ile getiren Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, “Yaz aylarının gelmesi ile üreticilerimiz ürettikleri ürünlerin hasadına başladı. Bunun yanı sıra ovamızda biber, domates, salatalık gibi ürünlerimiz de olgunlaşmaya başladı ve kısa bir süre sonra üreticimizin bu ürünlerinin de hasadını gerçekleştirecek. Tarlaları incelediğimiz de sebzelerin dökümünün de iyi olduğunu gördük. Açık alanda üretimde Çarşamba’da şu anda 2 bin 100 dönüm dolmalık biber, 2 bin 600 dönüm sivri biber, 2 bin 200 dönüm çarliston biber ekimi var. Bunun yanı sıra 2 bin 300 dönüm patlıcan, 4 bin 80 dekar fasulye, 1 bin 500 dekar barbun fasulye, 2 bin 400 dönüm domates ekimi var. Çarşamba’da üreticilerimiz geçen yıla göre daha fazla alanda ekim gerçekleştirdi ve ürün çeşitliliği var. Üreticilerimizin her zaman söylediğimiz gibi bu sene ürettikleri ürünlerde para kazanacaklarına inanıyoruz. Şu anda Türkiye’den dünyaya turşu ihracatında yüzde 40 artış var. Turşu bağışıklık sistemini güçlendirdiği için bu artış gayet normal ve bu turşuluk sebzelerin üretimini yapan üreticilerimize de muhakkak yansıyacak” şeklinde konuştu.

ŞEKER PANCARINDA HEDEFLEDİĞİMİZDEN FAZLA ÜRÜN ALACAĞIZ

Çarşamba Şeker Fabrikası’nın tekrar faaliyete geçirilmesi ile üreticilerin de şeker pancarı ekimi gerçekleştirdiğini dile getiren Aydemir sözlerini şu şekilde sonlandırdı:

“Bilindiği gibi Çarşamba Şeker Fabrikası’nın tekrar faaliyete geçeceğinin açıklanmasından sonra üreticilerimizle yaptığımız toplantılar neticesinde şeker pancarı ekimi ovamızda gerçekleşti. 5 bin dönüm alanda şeker pancarı ekimi oldu. 30 bin ton hedefimiz vardı ancak Çarşamba’da bu sene şeker pancarı çok güzel oldu ve Allah’tan bir şey olmazsa 40-50 bin ton şeker pancarı hasadı gerçekleşecek ve fabrikamızı faaliyete geçirerek ekonomik alanda üreticimize ve esnafımıza faydası olacak.”

Haber: Yaşar KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA