SPOR
Giriş Tarihi : 01-07-2020 15:11

“TFF’nin Tescil Kararını Bekliyoruz”

Türkiye Futbol Federasyonu(TFF)’nun 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Lig’de kalan maçların oynanmayacağına ilişkin kararını açıklamasından sonra Çarşambaspor Başkanı Özkan Yıldırım, “Kalan maçları oynamayacağız, ancak TFF’nin tescil ve üst lige yükselme ile ilgili kararını bekliyoruz” dedi.

“TFF’nin Tescil Kararını Bekliyoruz”

Ligde kalan maçların oynanmasına en başından beri karşı olduklarını dile getiren Çarşambaspor Başkanı Özkan Yıldırım, “Koronavirüs salgını nedeniyle liglere ara verilmesinden sonra TFF 6 Mayıs tarihinde liglerin 12 Haziran’da başlayacağını dile getirmişti, ardından da 14 Mayıs’ta yapılan toplantıda Bölgesel Amatör Lig’de kalan maçların 18 Temmuz’da başlayacağını açıklamıştı. Kalan maçlarımızın oynanmaması gerektiğini ligler ertelendiğinde dile getirmiştim. Yaz aylarında hava sıcaklıklarının da yükselmesi ile gündüz maçlarını oynamak neredeyse imkansız bir hal aldı. TFF dün yapılan toplantı sonrasında da 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Lig’de maçların oynanmayacağını ve tescil kararının da birkaç gün içerisinde açıklanacağını belirten açıklamayı gerçekleştirdi. Biz bitime 5 hafta kala zaten şampiyonluğumuzu garantilemiştik. Şimdi ise tescil kararını bekliyoruz. Çarşambaspor bu sezon hak ettiği şampiyonluğu kazandı ve TFF’den Çarşambaspor ve diğer 10 grubun şampiyonunun play-off oynanmadan direk 3. Lig’e çıkarmasını istiyoruz. Çünkü şu anda play-off oynayacak zaman da kalmadı. Transfer sezonu açıldı, takımlar gelecek sezona göre transferlerini gerçekleştirecekler. Zaten play-off’ların oynanması için takımların 40 günlük kamp yapmaları gerekiyor. Bugün takımı kampa alsak Ağustos ayının ortasında kamp süresi tamamlanmış oluyor. Bu takımlar ne zaman play-off oynayıp, ne zaman gelecek sezon için kadrolarını oluşturacaklar? İşte bu nedenler göz önüne alındığında dediğim gibi 11 takım da bu sene 3. Lig’e direk çıkarılmalıdır” diye konuştu.

TFF’nin ise liglerde kalan maçların oynanmayacağına ilişkin açıklaması şu şekilde:

Türkiye Futbol Federasyonu ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği yönetimi, Riva'da bugün, TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Başkan Vekili Mehmet Baykan, Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Hamit Altıntop ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can, yönetim kurulu üyeleri ve kulüp başkanlarının katılımı ile bir toplantı yapmıştır.

Toplantıda kulüpler, liglerin oynanmamasını talep ederken, nasıl tescil edileceğini TFF Yönetim Kurulu'na bırakmıştır. Kulüp temsilcileri ile karşılıklı mutabık kalındığı üzere, söz konusu talebi TFF Yönetim Kurulu değerlendirmiş olup, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'lerinin oynanmamasına karar vermiştir.

TFF'nin liglerin tescil formatı ile ilgili kararı önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.

Kararın kulüplerimiz ve Türk futbolu için hayırlı olmasını dileriz.”

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA