Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 11-07-2020 17:58

Ortak Karar: Sürdürülebilir Balıkçılık

Çarşamba Amatör Olta Balıkçıları Grubu'nun organize ettiği toplantıda kontrollü ve sürdürülebilir balıkçılık için kararlar alındı.

Ortak Karar: Sürdürülebilir Balıkçılık

Samsun İl Jandarma Komutanı İbrahim Güven,  Samsun İl Tarım Müdürü İbrahim Sağlam, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Başkan Yardımcısı Ümit Kavraz, Su Ürünleri Müdürü İcabi Çağan, Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, Çarşamba Belediyesi Zabıta Müdürü Abdullah Özçelik;  Çarşamba Dikbıyık , Ağcagüney, Ayvacık, Salıpazarı ve Terme Jandarma Karakol Komutanları,  Çarşamba Amatör Olta Balıkçıları Grubu Başkanı Ergin Özarslan ve grup üyelerinin katılımıyla iki ayrı toplantı düzenledi.  

Yeşilırmak, baraj gölleri, Karadeniz, doğal göller ve kanallar ile su ürünleri potansiyeli bulunan bölgede ki balıkçılığın değerlendirildiği toplantılarda; yasa dışı balıkçılığın önüne geçilmesi, kayıt dışı balıkçılığının engellenmesi, kontrollü ve sürdürülebilir balıkçılığın sağlanması konuları ele alındı. 
Toplantılar sonrasında konuşan Çarşamba Amatör Olta Balıkçıları Grubu Başkanı Ergin Özarslan, "yapmış olduğumuz bilgi alışverişleri çok verimli geçti. bu davetimize icabet eden, katılım sağlayan değerli devlet büyüklerimize ve başkanlarımıza, grup üyelerine teşekkür eder sportif balıkçılık adına atılan bu adımın amatör balıkçılara hayırlı olmasını temenni ederim" diyerek, "Hep beraber elektro şokla balık avcılığına hep beraber dur diyoruz. Avlakların korunmasına devam ediyoruz. Ağ ile balık avının önüne geçiyoruz. Gökçeçakmak Sulama Barajında hem balık avcılığının yasak olduğunu yeniden hatırlatarak burada kayıkların dahi kaldırılmasını sağlayacağız" şeklinde konuştu.  

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA