Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 22-07-2020 20:10

Düğünlerde Silah Atılmasının Önüne Geçiliyor

İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda, "Mutluluğa Kurşun Sıkma, Geleceği Karartma" sloganı ile her türlü etkinliklerde silah atılmasını önlemek amacıyla başlatılan proje kapsamında jandarma tarafından denetimler aralıksız sürüyor. İkaz levhaları düğün ve tören alanlarına zorunlu olarak asılıyor.

Düğünlerde Silah Atılmasının Önüne Geçiliyor

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde ,düğün sahiplerine Jandarma tarafından verilen levhaların kontrolü Jandarma ekiplerince yapılmaya devam ediyor. Jandarma ekipleri, düğün alanlarına giderek ,gelin ve damada hayırlı olsun dileklerinde bulunarak “mutluluğa Kurşun sıkma geleceği  karartma “levhasını kontrol ediyorlar. Ayrıca covid-19 tedbirleri kapsamında ikazlarda da  bulunuyorlar. 

ASILMASI ZORUNLU 
Çalışmayla ilgili konuşan Salıpazarı Kaymakamı Meriç Dinçer" İçişleri bakanlığımızca yayımlanan genelgeler doğrultusunda ,özellikle düğünlerde ateş edilmesini önlemek amacıyla,asılması  zorunlu tutulan ikaz levhaları, jandarma ve emniyet birimlerince, düğün sahiplerine asılmak üzere verilmektedir" diyerek, kolluk  kuvvetlerinin denetimlerini devam ettireceğini de ekleyerek, vatandaşların  bu konuda hassasiyet gösteriyor olduklarını ve mutlulukların hüzne dönüşmemesi gerektiğini söyledi.
Ayrıca düğün ve etkinliklerde,Covid-19 ile mücadelede önem arz eden, maske takılması ve sosyal mesafenin korunması hususuna dikkat etmeye devam edildiğini de ifade ededen Kaymakam Dinçer,  “vatandaşlarımızın kurallara uyma  oranı oldukça yüksek , bu konuda kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: M. Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA