Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 27-07-2020 13:03

Sapancı’dan Gündem Değerlendirmesi

Saadet Partisi Çarşamba İlçe Başkanı Zekai Adem Sapancı yerel ve ülke gündemi ile çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Sapancı’dan Gündem Değerlendirmesi

Pandemi nedeniyle çalışmalarına ara verdiklerini dile getiren Sapancı, “Öncelikle dünya sağlık örgütünün pandemi ilan ettiği corana virüs salgını sebebiyle zor bir süreç geçirerek biraz daha normalleşmeye doğru gelinen süreçte ülkece zor günlerden geçtik, bir daha böyle bir musibet ile karşılaşmamamızı temenni ediyor ve tam manasıyla bitmese bile bu halimize de şükrederek hemşerilerimize ve ülkemize geçmiş olsun diyorum. Bu süreçte devletimizin aldığı kurallara uyarak siyasi çalışmalarımıza ara verdik, iletişim araçları ile işleyişimizi sürdürdük. Teşkilat olarak farklı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının da yaptığı gibi bizlerde teşkilat olarak yardım paketleri hazırlayarak siyasi görüşüne bakmaksızın belirlediğimiz ve bizlere gelen bilgiler çerçevesinde ihtiyaç sahiplerine ulaştık. 65 yaş üzeri vatandaşlarımızı telefon ile arayarak hal hatır sorarak, ihtiyaçlarına yardımcı olmaya çalıştık” dedi.

Eğercili Mahallesi’ne Oltan Köleoğlu Enerji tarafından kurulan biyokütle enerji santraline de değinen Saadet Partisi Çarşamba İlçe Başkanı Zekai Adem Sapancı sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Bu santralin ilçemiz sınırları içerisinde kurulacağı ve kurulma aşaması dahil karşı çıktık, bunun ilçemizin tarımına, doğanın dengesine zararlı olacağını belirttik ve sivil toplum kuruluşları ve santral bölgesi köylülerimizin başından itibaren yaptığı bütün protesto programlarına teşkilatımız adına iştirak ederek katkı sağladık. Son olarak geçen hafta Genel Merkezimizi ziyaret eden STK temsilcilerinin hazırlayıp sunduğu raporların neticesinde Genel Başkanımız Sayın Temel Karamolloğlu da Çarşamba günü yaptığı basın açıklamasında hükümeti uyararak santralin yerinin uygun olmadığını Çarşamba sınırları içerisinde çiftçiye, tarıma, doğaya zarar vereceğini söyleyerek bu santralin yerinin kırsal ve tarıma elverişli olmayan bir yerde konuşlandırılmasının gerektiğini belirtmiştir ki bizlerde aynısıyla katılıyoruz.”

Saadet Partisi Çarşamba İlçe Başkanı Sapancı, “Şeker Fabrikası ve Şeker Pancarı Ekimi; Hükümetin yanlış kapatma kararı sonrası yıllarca kapatılmaması için mücadelesini verdiğimiz ilçemiz şeker fabrikasının ani bir karar ile işletilmeye açılacağı haberi sonrası sevinerek memnuniyetimizi dile getirmiş ve bu hususta çiftçimizin pancar ekimini teşvik için telkinlerde bulunmuş ve bu değerimizin bacasının tütmesi için elimizden geleni yapacağımızı belirttik” diyerek açıklamasını sürdürdü.

Yol sorunun hala çözülemediğini dile getiren Sapancı, “Siyasi çalışmalarımız ve farklı sebepler ile gittiğimiz ilçemiz merkezi dışındaki mahallelerin yol problemi kesintisiz hükümet ve aynı zihniyet belediyeciliğe rağmen çözülebilmiş değil bilakis derinleşmiştir. Yetkililere bu vesile ile bir kez daha seslenerek bu konularda çalışmalarını hızlandırmalarını öneriyoruz” dedi.

Fındıkta işbirliğinin zorunlu olduğunu söyleyen Sapancı, “Bir hasat dönemi daha geldi. Şimdiden üreticilerimize kolay gelsin diyoruz. Bereketli bir dönem geçirirler inşallah. Alivre satışlarla, birtakım fiyat oyunları ile üreticinin emeğini ve alın teri haksız yere alındığı dönemler olmuştur. Geçmişte bu hataları yaptılar diye bugün yerli sermayenin günah keçisi ilan edilmesi ve yok edilmesi, piyasanın tamamen emperyalist sermayenin tekeline geçmesini sağlayacaktır. Bu durumda gerek üretici, gerek aracılar ve gerekse bu sektörde iş yapan tüm kesimler kaybedecektir. Fındık sektörünün tüm taraflarının kazanabilmesi için işbirliği zorunludur. Fındık fiyatlarının yüksek olması halinde hem üretici hem de sermaye sahipleri kazanacaktır. 100 milyar dolara yakın büyüklükte olan çikolata piyasasından, tüm kesimlerin hak ettiği payı alabilmesi, üreticisinden manavına, fabrikatörüne kadar tüm kesimlerin işbirliği yapmasına bağlıdır. 2019 ürünü fındık 25 TL civarından işlem görmüştür. Geliniz bu fiyatı düşürmeyiniz. Siz bugün üreticiye sahip çıkarsanız, yarın üretici de size sahip çıkacaktır. Milli Görüş ortaklı hükümet döneminde fındık çok yüksek taban görmüştür” diye konuştu.

Ülke gündemine de değinen Saadet Partisi Çarşamba İlçe Başkanı Sapancı sözlerini şu şekilde sonlandırdı:

“Ülkemiz ile alakalı genel değerlendirmeler ve buna Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu beyin açıklamaları ile devam etmek istiyorum. Şöyle ki; son günlerin gündemi, Ayasofya Camii Şerifinin tekrar ibadete açılmış olması, kimin ne niyetle olursa olsun bu açılışın ardında durması sevindiricidir. Ayasofya Camii’nin aslına uygun olarak görev yapmayışı yıllardır ülkemizi yönetenlerin yanlışıydı. Ekonomik olarak ülkemiz had safhada sıkıntıdadır. Gelen faturaların ağırlığı altında milletimiz ezilmektedir. Üretim olmadan ülkemizin kalkınması, milletimizin rahata ermesi imkansız! Dışarıya bağımlı bu iktidar ekonomik belirsizlikler ve milletin umudunu giderek yitirmesi iktidara hızla kan kaybettiriyor ve destelerinin hızla azaldığı gözlenmekte ve yüksek seslerle dillendirilmektedir. Biz her zaman teşkilatlarımızı canlı ve diri tutma gayreti içerisinde çalışmalarımızı Milli Görüş prensipleri çerçevesinde merhum Genel Başkanımız Erbakan hocamızdan öğrendiğimiz şekli ile Genel Merkezimiz talimatları doğrultusunda sürdürmekteyiz. Milli Görüş teşkilatçıları olarak sorumluluk bölgemiz olan ilçemizde hemşerilerimizin hayrına olan her şeye motor olmaya, şerrine olacak olanlara da fren olmaya devam edeceğiz. Son olarak yaklaşmakta olan Kurban Bayramını tebrik eder, ilçemize, milletimize hayırlar getirmesini Rabbimizden temenni ederiz.

Haber: Yaşar KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA