Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 11-08-2020 18:48

Samsun'un İlk 'Zipline'ı Ayvacık'ta Kuruldu

Ayvacık İlçesi Yeşildere Vadisinde büyüklerinden kalan alanı doğal yapısını bozmadan önce mesire alanı yaptılar, ardından 300 metre uzunluğunda  Samsun'un ilk  zipline'nı buraya kurdular.

Samsun'un İlk 'Zipline'ı Ayvacık'ta Kuruldu

 Ayvacık İlçesinin 3 kilometre güneyinde,  Yeşilırmak kıyısında  dağların arasında bulunan Yeşildere Vadisi  bir girişimci tarafından mesire alanına çevrildi. Vadinin yaslandığı arka alanda bulunan şelalelerden ırmak kıyısına kadar olan çevre ağaçlandırıldı, yürüyüş yoları yapılıp, salıncaklar kuruldu. Binmek isteyenler için atlar getirildi. Irmak kenarına iskele yapıldı. İşletme tarafından sosyal mesafe ve temizliğe dikkat edilen Saklı Cennet Mesire Alanında vatandaşlar piknik yapıp, çadırla kamp kurup, bol oksijen alarak zaman geçiriyorlar.


 
İşletme şefi Sezai Polat,  "Bu doğal mesire alanın da birde konuklar ve heyecan tutkunları için mesire alnının girişine iki dağ arasına 300 metre uzunluğunda başlangıç noktası 40 metre yükseklikte olan  zipline kurduk" dedi.
 
Güvenliğin birinci kural olduğunun altını çizen İşletme şefi  Sezai Polat, “İlçeyi ziyarete gelen vatandaşların, hem doğal güzellikleriyle insanları büyüleyen Ayvacık Yeşil Vadide piknik yapmanın hem de vadinin ve ırmağın üzerinde zipline heyecanı yaşamanın keyfini çıkarıyor” olduklarını söyledi.

Zipline kurmalarının amaçlarından birinin de, ilçenin yerli turist potansiyelini göz önünde bulundurarak insanların gezilerinde daha keyifli vakit geçirmesi için olduğunu vurgulayan Polat, “kendi imkânlarımızla bu alanda, makaraların çelik halat üzerine bağlanarak ilerleme şekli olan zipline inşa ettik” dedi.

Haber: Yaşar KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA