Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 12-08-2020 19:23

ÇARŞAMBA COVİD-19 SALGININDA YÜKSEK RİSKLİ BÖLGE OLDU

Sağlık Bakanlığı'nın “Hayat Eve Sığar” uygulamasında Çarşamba için yüksek risk görünüyor.

ÇARŞAMBA COVİD-19 SALGININDA YÜKSEK RİSKLİ BÖLGE OLDU


Koronavirüs Salgınında  Çarşamba'da vaka sayılarının son dönemde artış eğiliminde olduğu  ifade edilirken, Sağlık Bakanlığı'nın “Hayat Eve Sığar” programında son durumu kontrol eden vatandaşlar bölge için Yüksek Riskli uyarısıyla karşılaştı. 
Sağlık Bakanlığı koronavirüs tedbirleri kapsamında önlemler almaya devam ederken bir yandan da vatandaşların etrafındaki olası virüs tehlikesini fark edebilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda hayata geçirilen son uygulama ise “Hayat Eve Sığar” uygulaması olmuştu.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ülkedeki güncel hastalık verilerini paylaşırken, son açıklamalarında koronavirüsle mücadelede vatandaşların kontrollü  sosyal hayat  kapsamında maske, temizlik ve sosyal mesafeye dikkat etmeleri konusunda uyarılarda bulunuyor.
Sağlık Bakanlığı'nın vatandaşların tüm ülkede koronavirüs yoğunluğunu görebilmeleri için hayata geçirdiği "Hayat Eve Sığar" uygulamasında vatandaşlar bulundukları bölgede koronavirüs yoğunluğunu takip edilebilirken, yapılan son güncelleme ile Çarşamba ilçesinde son dönemde vaka sayısında artış gözlenirken uygulamada ilçe yüksek riskli bölge uyarısı veriyor.
Çarşamba Kaymakamlığı, Çarşamba Belediyesi, Çarşamba İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri sürekli vatandaşları uyarıp kontrolleri sürdürülürken, evde kontrol altında bulunan pozitif vakalar ise yetkililer tarafından takip ediliyor.  

Hayat Eve Sığar uygulamasında renklerin anlamı?
Kırmızı halka: Yüksek riskli bölge,
Yeşil halka: Az riskli bölge
olarak niteleniyor 

Yetkililer her çerçevede hastalığın geçmediğini ve tedbirin birinci önlem olduğunu özellikle belirtiyorlar. Sağlık çalışanları da fedakarca mücadeleyi sürdürüyor. 

Haber: M. Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA