Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 13-08-2020 14:30

Samsun İl Tarım Ve Orman Müdürü’nden Ayvacık Ziraat Odası’na Ziyaret

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, Ayvacık Ziraat Odası’nı ziyaret etti.

Samsun İl Tarım Ve Orman Müdürü’nden Ayvacık Ziraat Odası’na Ziyaret

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, oda olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verirken, Suat Uğurlu ve Hasan Uğurlu baraj göllerindeki Taran Balığı(İsrail Sazanı)’nı gölden temizlenmesi için bugüne kadar yapılan mücadeleden bahsederken, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam 2021 yılında DOKAP’a yaptırılmış olan proje neticesinde İsrail gibi gittiği her yeri işgal eden adını da Prof. Dr. Nazmi Polat’ın bu yüzden İsrail Sazanı koyduğu göllerimize özgü yayın ve sazan balığının türünü neredeyse tamamen yumurtlama döneminde yiyerek yok eden bu balıktan DOKAP projesi sayesinde kurtulacağının müjdesini verdi.

Ayrıca baraj gölüne kıyısı olan mahallelerimizi fındık arazilerinin Hasan Uğurlu ve Suat Uğurlu baraj göllerinden damlama sulama yöntemi ile faydalanabilmeleri için yapmış olduğumuz talebe olumlu bakarak konuyu DSİ Bölge Müdürlüğü ve Genel Müdürlük nezdine taşıyacağını söyledi.

Ayvacık İlçe Tarım ve Orman Müdürü Barış Padem ile birlikte ziyaret gerçekleştiren Sağlam, ziyarette Ayvacık’ın tarımını katma değer katacak projeler için en kısa zamanda tarım il müdürlüğü heyeti ile birlikte Ayvacık ilçesinde Ayvacık Kaymakamlığı, Ayvacık Belediye Başkanlığı, Ayvacık Ziraat Odası iş birliği ile bir tarım çalıştayı düzenleyeceklerini söyledi.

Ziyaretten ziyadesiyle memnun kaldığını dile getiren Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Avcı, “Tarım İl Müdürümüz Sayın İbrahim Sağlam’a Samsun tarımını dört duvar arasından çıkartarak gecesini gündüzüne katarak  ilçe ilçe, mahalle mahalle, çiftçi çiftçi çiftçilerimizin sorunlarını yerinde tespit ettiği için ayrıca kendilerine Ayvacıklı çiftçilerimiz adına şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA