Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 21-08-2020 17:22

“Haydi BES’ciler Varın Şimdi Siz Düşünün!”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın enerjide dışa bağımlılık son bulacak açıklamasının ardından açıklama yapan Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, “Çarşamba Ovası’nın göbeğine kurulan zehir santrali de derhal durdurulmalıdır” dedi.

“Haydi BES’ciler Varın Şimdi Siz Düşünün!”

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Avcı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdesinden sonra Çarşamba zehir santrali derhal durdurulmalıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız ‘enerjide dışa bağımlılığımız bitti’ dedi. Madem enerji ihtiyacımızı Fatih gemimizin adına yakışır şekilde sondaj çalışmalarıyla sonlandırdıysak Çarşamba Ovası’nın göbeğine kurulacak olan zehir santraline devletimiz neden 13 sent para ödeyerek elektrik satın alsın.

Buradan Samsunumuzun dokuz milletvekiline sesleniyorum; Sayın Cumhurbaşkanımıza müjdeli bu haberinden dolayı Samsunlu çiftçiler şükranlarını arz ediyor. Sayın Cumhurbaşkanım bu müjdenizden sonra Samsunlularda bir müjde daha bekliyor. Nitelikli tarım ovası olan altında imzanız bulunan Türkiye’nin 11 sayılı ovasından biri olan Çarşamba Ovası’na inatla kurulmak istenen BES(zehir santraline) artık ihtiyacımız kalmamıştır. Samsunlu çiftçilerimiz rahat olsun müjdesini verir misiniz? Konuyu Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ederseniz buradan söz veriyorum kapı kapı, köy köy, mahalle mahalle dolaşarak Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 2023 seçimlerinde kazanması için çalışacağım.

Bugüne kadar bize demediğinizi bırakmadınız. Soroscu olduk, Ak Parti düşmanı olduk, HDP’li olduk! Bize yakışmayacak ne kadar kötü söz varsa söylediniz. Bunlar Türkiye’nin enerjide dışa bağımlı kalmasını istiyor ve dış güçlerin içerdeki elebaşları tarafından destekleniyor ve besleniyor dediniz.

Şimdi ne diyeceksiniz merak ediyorum? Nasıl olsa 2023’te enerjide dışa bağımlılıktan kurtulduğumuza göre Samsunun içme suyunu, doğasını, tarımını, sağlığını bitirecek olan bu zehir santraline ne kılıf bulacaksınız. Bulamazsınız beyler bulamazsınız! Çünkü müjdeyi veren Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı. Başka bahaneler üretmeye kalkışırsanız o zaman Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’nin bu müjdesine karşı çıkmış, ret etmiş olursunuz. Haydi beyler şimdi varın siz düşünün. Bağımsız yargımızda belki bugüne kadar aman devletimiz enerjide dışa bağımlılıktan kurtulsun diye milli reflekslerle hareket etmiş olabilir ama artık bağımsız yargımızda bu müjdeden sonra kararlarını yeniden gözden geçirecek ve her zaman olduğu gibi birilerinin adına değil, Türk milletinin adına karar vereceğinden umutluyuz.”

HABER MERKEZİ

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA