Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 27-08-2020 19:05

“Vekillerimizin de Üreticinin Yanında Olması Gerekir!”

CHP İl Başkanı Fatih Türkel’in Terme ziyaretinin ardından açıklama yapan Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, “Parti ayırmaksızın biz milletvekillerimizin de üreticiyi ziyaret ederek çiftçinin sorunlarını dinlemesini istiyoruz” dedi.

“Vekillerimizin de Üreticinin Yanında Olması Gerekir!”

Türkel’in Terme ziyaretinde üretim ve üretici ile alakalı olarak fikir alışverişinde bulunduklarını dile getiren Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, “CHP Samsun İl Başkanı, beraberinde Terme İlçe Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ile bizleri ziyaret ederek üretici ve üretim hakkında bilgi aldılar. Biz üreticiler olarak hiçbir partiyi ayırmaksızın tüm vekillerimizin bizleri ziyaret etmesini, üreticinin sorunlarını dinlemelerini ve üreticiyi destekleyecek çalışmalar yapmalarını istiyoruz. Çünkü üretim olmazsa dışa bağımlılığımız artar, bu da ülkeyi ekonomik olarak daha zor günlere sürükler ve her zaman dediğimiz gibi; çiftçi üretmezse Türkiye aç kalır” şeklinde konuştu.

20 YILDIR ÇÖZÜM BEKLİYOR

Sulama kanalı inşaatının 20 yıldır bitirilemediğine de değinen Ergün sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Bundan yaklaşık 20 yıl önce bölgemizde bütün istimlak işlemleri yapılmasına rağmen bir türlü sulama kanalları bitirilemiyor. Bu sene de görüldüğü gibi sulama kanalları olmadığı ve hava sıcaklıklarının yüksek gitmesi sonucu meydana gelen kuraklıkta tarlalarını sulama imkanı olmayan üreticilerimizin ürünleri yandı. Üretici bu sene ektiği ve diktiği yazlık ürünlerden kuraklık nedeniyle yine zarar etti. Samsun milletvekillerimizin bölgemizdeki sulama kanalı projesinin üstüne titremesini ve bir an önce sulama kanalı projesinin hayata geçirilmesini bekliyoruz. Çünkü mevsim şartları üreticimize her sene zarar veriyor.”

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA