Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 29-08-2020 20:21

Başkan Aydın'dan 30 Ağustos Mesajı

Türk Eğitim Sen Çarşamba İlçe Başkanı Gültekin Aydın 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Aydın'dan 30 Ağustos Mesajı

Başkan Aydın mesajında şu ifadelere yer verdi:

"30 Ağustos; dayatılan Sevr ihanetinin, tarihin çöplüğüne atılmasıdır, Türk Milleti’nin düşmanlarına haddini bildirdiği, Anadolu’nun ilelebet Türk yurdu olarak belgelendiği ve belleklere yerleştirildiği tarihtir. 

30 Ağustos; Türk’süz millet, milletsiz vatan, vatansız insan planlayanların def edildiği, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin cemre gibi yüreklere düştüğü, bir dirilişin müjdesi tarihidir. 

30 Ağustos; Vatan için, millet için, şanlı bayrak için; candan, yârdan ve serden vazgeçmeye hazır ve kararlı Türk Milleti’nin Zafer tarihidir. Battı sanılan, söndü sanılan İstiklal güneşinin vatan semalarında tekrardan doğmasının ve yeniden parlamasının tarihidir. 

30 Ağustos; Türk Milleti’nin tek yürek olup devleştiği, “imanın” istilayı silip süpürdüğü, demirin “iman” karşısında çaresiz kaldığı tarihtir, zalimlerin ve hainlerin Türk Milleti’nin inanç ve iradesi karşısında diz çöktüğü, tel tel dağıldığı tarihtir. 

Türk Milleti için Zafer tesadüflerin eseri değil, bizzat kutlu varlığı ile özdeşleşen muhteşem ve kalıcı sonucun adıdır, şanıdır. 
Bu duygu ve düşüncelerle Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e, Milli Mücadele de destan yazan kahraman şehit ve gazilerimize ve kahraman neslimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA