Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 04-09-2020 16:17

Vali Dağlı’dan Çarşamba’da Koronavirüs Denetimi

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Çarşamba ilçesine gelerek koronavirüs denetimi gerçekleştirdi.

Vali Dağlı’dan Çarşamba’da Koronavirüs Denetimi

Denetimden sonra açıklama yapan Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, “Samsun il genelinde denetimlerimiz sürüyor. Son günlerde Çarşamba ilçemizde de bir artış olması nedeniyle ilçemize gelerek hem esnafımızı ziyaret ettik hem de uyarılarda bulunduk. Esnafımızın ufak tefek eksikleri dışında genel olarak durumu iyi, ama biz tüm esnafımızın kurallara uymasını istiyoruz. Bunun ne kadar önemli olduğunu artık hepimiz görüyoruz. Bununla alakalı olarak hepimiz kurallara uyarak sayıyı stabil bir seviyeye indireceğiz” diye konuştu.

Samsun Valisi Dağlı, evde izolasyona uymayanlarla ilgili de denetimlerini sürekli sürdürdüklerini ve uymayanlara ceza kesildiğini sözlerine ekledi.

Düğünlerle ilgili düzenlemeye de değinen Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Nişan, kına, mevlüt gibi etkinlikleri artık yapmıyoruz. Düğünleri de nikah merasimi olarak 1 saat süreyle gerçekleştireceğiz. Bu sürecin sonunda inşallah tüm etkinliklerimizi eskisi gibi yapacağız. Maske konusuna da değinecek olursak; genel olarak maske kullanımı iyi ancak hala maske takmayan ya da burnunu açık bırakacak şekilde maske takan insanlar var. Maske kullanımının doğru bir şekilde yapılmasını istiyoruz ve el temizliğine de önem vermemiz gerekiyor.”

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı’ya denetimde Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Samsun İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, Çarşamba İlçe Jandarma Komutan Vekili Binbaşı Sadullah Kalaycı, Çarşamba İlçe Emniyet Müdürü Turgay Begen, Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç katıldı.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA