SİYASET
Giriş Tarihi : 06-09-2020 18:02

AK Parti Çarşamba’da Özden Güven Tazeledi

AK Parti Çarşamba 7. Olağan Kongresi’nde seçime tek aday olarak giren mevcut ilçe başkanı Taner Özden, kullanılan tüm oyları alarak yeniden başkanlığa seçildi.

AK Parti Çarşamba’da Özden Güven Tazeledi

Kongrede konuşma gerçekleştiren İlçe Başkanı Taner Özden, “Göreve geldiğimiz günden bugüne yaklaşık 20 aylık süre geçti. Bu süre zarfında bizlere destek olan milletvekillerimize ve tüm destek olanlara çok teşekkür ediyorum. Bizler bu göreve başladığımız günden itibaren teşkilatımızın her kademesinde gece gündüz demeden Cumhurbaşkanımızın koyduğu hedeflere yürüyoruz ve bu hedeflere doğru yürümeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Özden’in ardından söz alan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan ise şunları söyledi:

“2014 yılında o dönem il başkanımız şimdi milletvekilimiz Fuat Köktaş Bey’in davetiyle başlamış olduğum siyasette 2015 ve 2017 kongrelerinin Çarşamba İlçe Başkanı olarak ev sahipliğini yapmanın bahtiyarlığını yaşamış bir kardeşinizim, bugün ise aynı zamanlarda siyasete başladığımız şimdi ise İlçe Başkanımız Taner Özden’in ev sahipliğinde büyük bir coşkuyla yapılan kongreye sizinle beraber katılmanın mutluluğunu yaşıyorum. Çarşamba’da emanet emin ellerdedir. Çalışmalarından dolayı hem ilçe başkanımıza hem kademe başkanlarımıza hem de mahalle başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın düsturuyla gönül belediyeciliği çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Tüm ilçelerde yol, su, altyapı çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “7. olağan kongremiz hayırlı olsun. Ben Çarşamba’daki bütün kongrelere katıldım. Samsun, Karadeniz’in merkezi, Sinop’tan alın Artvin’e kadar bu şehrin hizmet sorumluluğu var. AK Parti iktidarı döneminde başladığımız bu hizmet seferberliğinde Samsun en üst sırada bulunan il, genel başkan yardımcılarımız ve milletvekillerimiz ile birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm ilçelerimizde olduğu gibi Çarşamba’da da yol, su, altyapı çalışmalarımızı sürekli olarak sürdürüyoruz. Önümüzdeki dönemde de 2023 yılına kadar yol, su ve altyapı çalışmalarını Türkiye’de tüm ilde bitiren ilk vilayet olacağız inşallah” diye konuştu.

Kongreler bizim düğün günümüz diyen AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, “Kongreler bizim birlik ve beraberliğimizin perçinlendiği ve birlik ve beraberliğimizi herkese gösterdiğimiz gündür. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde birlik beraberlik içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 20 yıl önce hayal bile edemediğimiz her şeyi gerçekleştirdik” dedi.

Kırcalı’nın ardından söz alan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ise şunları söyledi:

“Bu millet 3 Kasım 2002 seçimleriyle bu ülkenin başına iyi bir adam getirdi, Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında AK Parti’yi iktidar yaptı. Ülkemizin sorunları ortadan kaldırıldı, ülkemizin üzerine yapışan ‘Hasta Adam’ yakıştırması ortadan kaldırıldı ve bugün Türkiye devler liginde maç yapıyor, başa baş dişe diş mücadele ediyor. Bugün baktığımızda Türkiye’de bütün şeker fabrikaları Özelleştirme İdaresi tarafından satışa çıkarıldı. Biri hariç; o da Çarşamba Şeker Fabrikası. İnşallah bu sene Çarşamba Şeker Fabrikası’nda üretim başlıyor. Çarşamba Şeker Fabrikası’nın yanında Organize Sanayi Bölgesi de kuruluyor. Bunun yanı sıra Çarşamba’da üretim yapan tekstil firmaları var. Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Tekstilkent projesi 3 bin metrekare alana 13 firmanın yer alacağı projeyi hayata geçiriyor. Çarşamba inşallah gençlerini başka illere, ilçelere göndermeyecek, dışarıdan insanlar buraya çalışmaya gelecek. Son iki yıldır fındık konusunda istikrarlı bir fiyat politikası izliyoruz. Bundan devlette, millette kazanıyor. Bu sene fındığa 22,5 lira fiyat açıklandı, eğer üretici fındığını bekletirse inşallah fiyat 27 lirayı bulacak.”

Kongrede konuşma gerçekleştiren AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, kongrenin hayırlara vesile olması dileklerini dile getirdi.

Son olarak konuşma yapan AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, “Şubat ayından bugüne 6 bin 500 insanımızı, sağlık çalışanlarımızı, sevdiklerimizi kaybettik. İnşallah bu hastalığı da yaptığımız çalışmalarla bitireceğiz. 1992 yılında Samsun’da Kararyolları Bölge Müdürü olduğumdan bugüne kadar Samsun’da yapılan çalışmaların, hizmetlerin ne sıkıntılarla yapıldığını iyi biliyorum. O günlerden bugünlere kadar geldik ve Türkiye’ye hizmette sınır atlattık. Bunu bugüne kadar birlikte yaptık bundan sonra da birlikte yapacağız” diye konuştu.

AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Taner Özden’in yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

“Aynur Türker, Aytül Alver, Bilal Taşoğlu, Ercan Kartal, Erdem Semiz, Erdoğan Sel, Erkan Karaca, Ersin Sandıkcı, Fatih Bulut, Gülseren Doğan, Hamza Çakır, Hatice Gülcan Ak, Havagül Yıldız, Hüseyin Temiz, İbrahim Alan, Medine İşlek, Mithat Bircan, Musa Çakır, Mustafa Tercüman, Ömer Keleş, Sefa Can Toraman, Semra Gül Koca, Sercan Albayrak, Servet Aydın, Şenol Şen, Şükran Gül, Uğur Fatih Dinçer, Yahya Güler ve Yunus Emre Kocaman.”

Çarşamba Göl Restoran’ın bahçesinde gerçekleştirilen kongreye AK Parti Samsun Milletvekilleri Yusuf Ziya Yılmaz, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’ın yanı sıra AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları ve partililer katıldı.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA