ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 10-09-2020 13:33

“Çarşamba’da Kivi Yüz Güldürecek”

Çarşamba’da kivi üretimi ile ilgili açıklama yapan Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, “Çarşamba’da geçen sene olduğu gibi bu sene de kivi üretimi yüz güldürecek” dedi.

“Çarşamba’da Kivi Yüz Güldürecek”

Çarşamba’da Ali Kahramanoğlu’na ait 40 dönümlük kivi bahçesini ziyaret eden Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, “Ekim ayı sonu, Kasım ayı başı gibi kivi hasadı başlayacak. Çarşamba’da her geçen sene üreticimizin kiviye ilgisi daha da artıyor. Şu anda Çiftçi Kayıt Sistemi(ÇKS)’nde 85 adet kivi üreticisi var, ancak bunun yanı sıra büyüklerinden kalan tarlalarda kivi üretimi yapan ve ÇKS kaydı olmayan üreticilerimizle bu sayı daha da artıyor. Bu sene ilçemizde yaklaşık 3 bin 500 – 4 bin ton kivi rekoltesi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

KİVİ YÜZ GÜLDÜRECEK

Kivi de piyasanın 6 lira olduğunu ancak fiyatın yükselmesini tahmin ettiklerini dile getiren Aydemir sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Çarşambalı’nın kiviye ilgisi az önce de belirtmiş olduğum gibi artıyor ve kivi ekim alanı artıyor. Biz fındığın alternatifini kivi olarak görüyoruz. Şu anda kivi fiyatı 6 lira, ancak biz bu fiyatın daha da artacağını tahmin ediyoruz. Geçen sene Çarşamba’da kivi üreticisi ürettiği kividen para kazandı ve bu sene de kivi üreticisinin inşallah yüzü gülecek.”

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA