Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 22-09-2020 16:06

Çalınan İnternet Kablolarından Mağdur Oldular

Samsun’un Terme ilçesi Bazlamaç Mahallesi'nde 16 ay önce Türk Telekom'un yer altı ve havai hatlarında hırsızlık meydana geldi. Çalınan kablolar yüzünden mahallede internet erişimi sağlanamıyor. İnternet olmadığı için gençler ders çalışamıyoruz ama hala ücret ödüyoruz diyorlar.

Çalınan İnternet Kablolarından Mağdur Oldular

Türk Telekom'un yer altı ve havai hatlarında meydana gelen kablo hırsızlık olayları bireylerin ve kurumların iletişim özgürlüklerini kısıtlamakla kalmıyor, aynı zamanda ülke ekonomisine de zarar veriyor. Bu hırsızlıklardan biride Samsun’un Terme ilçesi Bazlamaç Mahallesi'nde 16 ay önce meydana geldi. Ormanlık alandan geçen iletişim kabloları çalındı.

Sınava hazırlanmak istiyor

Mahallede yaşayan, Engelli KPPS’ye hazırlandığını ifade eden Barış Ateşçi adlı genç, yaşanan hırsızlık sonrasında sorunlarına çözüm bulunması için önce ilçeye ardından Samsun Türk Telekom’a gittiğini söyleyerek, “Arıza kaydı alındı. Yetkili biri ise bana kablo hırsızlığına karşı sorumluluk kabul edilmediği iddiasında da bulundu. Hatta konuşurken bana kablolara neden sahip çıkmadınız bile dedi, ancak sorunun çözülmesi için arıza ekibinin de geleceği söylendi. Ama 1 yıl 4 aydır hiçbir çalışma yapılmazken mahallemizde bazı kullanıcılar hem internet erişimi hem de telefon hattı kullanamıyorlar. En çok üzüldüğüm ise KPSS’ye hazırlanmam gerekiyorken internetten çalışamıyorum ve kullanamadığım hizmete hala tam ücret olmasa da aidat ödüyorum. Yetkililerden bir an evvel bu soruna çözüm bulunmasını canı gönülden istiyorum” dedi.

Doktor kendi internetiyle hizmet veriyor

Barış Ateşli ayrıca sağlanamayan internet erişimden dolayı da mahallede bulunan sağlık ocağında mağduriyet yaşanmaması için doktorun kendi internetini kullandığını da ifade etti.

Haber: Ahmet Naci KILAVUZ

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA