Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 23-09-2020 14:46   Güncelleme : 23-09-2020 16:57

Çarşamba Belediyesi’ne Girmek İsterken Yakalanan Koronavirüs Hastası Yurda Gönderildi

Çarşamba Belediyesi girişinde yapılan HES Kodu sorgulamasında riskli çıkan bir kişi belediye ekipleri tarafından Çarşamba Emniyet Müdürlüğüne teslim edildi. Şahıs Filyasyon ekibine teslim edilerek, karantina sürecini geçirmesi için KYK yurduna yerleştirildi ve şahsa cezai işlem de uygulandı.

Çarşamba Belediyesi’ne Girmek İsterken Yakalanan Koronavirüs Hastası Yurda Gönderildi

Çarşamba Belediyesi korona virüs tedbirleri kapsamında, belediyenin girişinde termal kamera ile gelen vatandaşların ateşini ölçüyor, sonrasında HES Kodunu sorgulayarak kişinin riskli olup olmadığına bakılıyor. Riskli gruba giren vatandaşlar yasa nedeniyle Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim ediliyor. Filyasyon ekibi tarafından karantina yurtlarına yerleştiriliyor.

Korona virüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla ek tedbirler alınmıştı. Buna göre, test sonuçları pozitif olup ev izolasyonunda olması gerekirken karantina kurallarını ihlal eden kişilerin KYK yurtlarında izolasyon sürelerini tamamlaması sağlanıyor. Bu kişilerin öğrenci yurtlarında kalma süreleri boyunca oluşacak konaklama, yemek gibi masrafları kendilerinden temin ediliyor. Ayrıca yasağa uymayan kişilere 3.150TL para cezası uygulanıyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA