Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 24-09-2020 20:13

Çarşamba Belediyesi’ne Girmek İsteyen Bir Koronavirüs Hastası Daha KYK Yurduna Gönderildi

Çarşamba ilçesinde dün belediyeye girmek isteyen bir koronavirüs hastasının ardından bugünde yine belediye binasına girmek isteyen bir koronavirüs hastası cezai işlem uygulanarak KYK yurduna gönderildi.

Çarşamba Belediyesi’ne Girmek İsteyen Bir Koronavirüs Hastası Daha KYK Yurduna Gönderildi

Dün Çarşamba Belediyesi’nde HES kodu sorgulaması riskli çıkan bir kişi belediye ekipleri tarafından Çarşamba İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edilerek cezai işlem uygulandıktan sonra Samsun’da KYK yurduna gönderilmişti.

Bugünde yine Çarşamba Belediye Binası’na girmek isterken HES kodu sorgulamasında riskli olarak çıkan bir kişi Çarşamba İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Koronavirüs hastası olduğu belirlenen kişi cezai işlem uygulandıktan sonra filyasyon ekibine teslim edilerek karantina sürecini geçirmesi için Samsun’da KYK yurduna gönderildi.

Test sonuçları pozitif olup ev izolasyonunda olması gerekirken karantina kurallarını ihlal eden kişilerin KYK yurtlarında izolasyon sürelerini tamamlaması sağlanıyor. Bu kişilerin öğrenci yurtlarında kalma süreleri boyunca oluşacak konaklama, yemek gibi masrafları kendilerinden temin ediliyor. Ayrıca yasağa uymayan kişilere 3.150TL para cezası uygulanıyor.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA