Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 29-09-2020 16:23

O Öğrencileri Hayırsever Sevindirdi

Ayvacık ilçesine bağlı Tekür İlkokulu’nda uzaktan eğitim alan 15 öğrenciye hayırsever bir iş insanı tarafından tablet hediye edildi.

O Öğrencileri Hayırsever Sevindirdi

Çocukların telefonla sağlık bir uzaktan eğitim alamadığını dile getiren okul öğretmeni Melek Tantur Duru, “Malum Covid-19 salgını nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından okul öncesi ve birinci sınıflar dışında öğrencilerimize uzaktan eğitim veriyoruz. Görev yaptığımız okulumuzda öğrencilerimizin hiçbirinin tableti ya da bilgisayarı yoktu. Bununla ilgili yetkili öğretmenimiz Özgür Duru ile birlikte girişimlerde bulunduk, çünkü öğrencilerimiz telefonla uzaktan eğitime katılmaya çalışıyorlardı ve bu da öğrencilerimiz için pek sağlıklı olmuyordu. Yaptığımız girişimler sonucunda hayırsever bir iş insanı 15 öğrencimize de tablet hediye etti. Tabletleri öğrencilerimize verdik ve onların mutluluğu bizlerin de mutlu olmasını sağladı. Ben o hayırsever iş insanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu zorlu günleri böyle hayırseverlerimizle inşallah hep birlikte atlatarak sınıflarımızda yine öğrencilerimizle buluşacağız” diye konuştu.

Okul yetkili öğretmeni Özgür Duru, “Çocuklarımız bizim geleceğimiz ve onları en iyi şekilde yetiştirmek bizlerin görevi, uzaktan eğitim alan öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitim almaları için girişimde bulunduk ve bir hayırseverimiz de bununla alakalı olarak bize destek oldu. Ben ilk görev yerim olan Bitlis’in Güroymak ilçesi Kekliktepe İlkokulu’nda da böyle kampanyalar düzenlemiştim. Geleceğimizi çocuklarımıza emanet edeceksek en iyi şekilde eğitim almalarını sağlamak hepimizin görevi. Ben bu vesile ile hayırseverimize yardımı için çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Çocukların bu ülkenin geleceği olduğunu dile getiren Ayvacık İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ak ise şunları söyledi:

“Dünya olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte hastalığın bulaşının artmaması adına alınan önlemler kapsamında Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk da yaptığı açıklama ile okul öncesi ve birinci sınıflar dışında ilkokullarımızda uzaktan eğitim yapılacağını dile getirmişti. Bu kapsamda bizler de idareciler ve öğretmenler olarak hazırlıklarımızı yaptık. Tekür İlkokulumuzda da tablet ihtiyacı olan 15 öğrencimizin ihtiyacı hayırseverimiz tarafından karşılandı. Ben öğrencilerimizin eğitimine desteği için hayırseverimize ve öğretmenlerimize girişimlerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

Haber: Yaşar KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA