YEREL
Giriş Tarihi : 01-10-2020 16:44   Güncelleme : 01-10-2020 16:52

Terme'nin Yeni Köprüsü Hızla Yükseliyor

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Fenk Mahallesive Çay Mahallesi’ni birbirine bağlayacak yeni köprünün inşaatının hızlı bir şekilde yükseldiğini bildirdi.

Terme'nin Yeni Köprüsü Hızla Yükseliyor

Terme Belediyesi tarafından 21 Ağustos'ta temeli atılan, Fenk ve Çay mahallelerini birbirine bağlayacak yeni köprünün 72 adet fore kazık çalışması tamamlandı.

MODERN VE DAYANIKLI BİR KÖPRÜ İNŞA EDİYORUZ

Yaklaşık 7 milyon liraya mal olacak köprüde İlçe Kaymakamı Murat Zadeleroğlu ile birlikte incelemelerde bulunan Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, "Geçtiğimiz yıl üst üste seller atlatan ilçemizde yıkılan köprülerimizin yerine 83 metre uzunluğunda ve 13 metre genişliğinde modern ve dayanıklı köprüler inşa ediyoruz. Yeni köprümüzle hem ilçenin trafiğini rahatlatacak. Hem de yaşanabilecek olası bir sel sırasında köprülerimiz suyun önünü kesmeyecek" dedi.

İNŞAATIMIZ HIZLA YÜKSELİYOR

Bir yandan Terme Çayının ıslah çalışması ile ilgili gelişimlerin sürdüğüne dikkat çeken Başkan Kılıç, "Terme Çayı’nın acilen ıslah edilmesi lazım. Bizler Terme'nin mağduriyetini ortadan kaldırmak için uğraşıyoruz. Çevre Şehircilik Bakanlığımızın ve samsun Büyükşehir Belediyemizin ortak projesi ile istimlak çalışmaları devam ediyor. Bir yıl önce liseler bölgesine yaptığımız köprü de ırmak ıslahına yönelik olarak 80 metre uzunluğunda yapılmıştı. Yeni köprümüzde ıslah çalışmasına uygun olarak 83 metre genişliğinde yapılıyor. 72 adet fore kazık çalışması bitti. Köprümüzün kenar ayak demir kalıp ve montajı başladı. Ayrıca orta ayak için elevasyon ve başlık kirişi betonu döküldü. Çalışmalarımız hızla devam ediyor. En kısa sürede köprümüzü tamamlayacağız" diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA