Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 08-10-2020 14:05

Sağlam’dan Sera İncelemesi

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Çarşamba ilçesi Ahubaba Mahallesi’nde yapımı devam eden Fatma Saka'ya ait 7 dönüm kapalı alanda yetiştiricilik yapılacak serayı ziyaret etti.

Sağlam’dan Sera İncelemesi

Serada incelemede bulunan ve Çarşamba İlçe Tarım ve Orman Müdürü Osman Akman’dan bilgiler alan İl Tarım ve Orman Müdürü Sağlam, “Yatırımcımız Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında 7 dönümlük alana plastik yüksek tünel bir sera yapıyor. Bu seranın 500 bin liralık bir maliyeti var ve üreticimiz 250 bin lirasını projeyi tamamladıktan sonra hibe olarak alacak. Tarım Bakanlığımız üreticilerimizin bu tip yatırımlarına her zaman destek olmayı sürdürecek. Ayrıca yatırımcımızın kadın olması da bizleri ayrıca mutlu etti” şeklinde konuştu.

Sağlam’a incelemelerinde Çarşamba İlçe Tarım ve Orman Müdürü Osman Akman’ın yanı sıra TKDK Samsun İl Koordinatörü Bülent Turan ve Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir de eşlik etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA