ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 13-10-2020 18:07

Cumhuriyet İlkokulu’na ‘Kahverengi Bayrak’

Çarşamba ilçesinde eğitim öğretim veren Cumhuriyet İlkokulu’na 2 yıldır yürüttükleri "Uluslararası Okullarda Orman Programı" kapsamında Türkiye genelinde 92 okulun kahverengi bayrakla ödüllendirildiği,  Türkiye genelinde 266 okulun da sertifikalandırıldığı projede ‘Kahverengi Bayrak’ ve sertifika aldı.

Cumhuriyet İlkokulu’na ‘Kahverengi Bayrak’

Konu ile ilgili açıklama yapan Çarşamba Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Eyip Yön, “Okulumuzda 2 yıldır "Uluslararası Okullarda Orman Programı" kapsamında Türkiye genelinde 92 okulun kahverengi bayrakla ödüllendirildiği,  Türkiye genelinde 266 okulun da sertifikalandırıldığı projede ‘Kahverengi Bayrak’ ve sertifika almanın gururunu yaşıyoruz. Ben bu başarının mimarları proje sorumlusu Müdür Yardımcımız Yıldız Alay'a, koordinatör öğretmenlerimiz Hatice Yaşar, Asuman Külekçi ve emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim. Memleketimizin ciğerlerini yakan hainlere inat, doğaya olan sevdamızı tüm öğrencilerimizin yüreğine nakşetmeye devam edeceğiz” dedi.

Okullarının ayrıca ‘Okulum Temiz Projesi’nde de örnek okul seçildiğine değinen Yön sözlerini şu şekilde noktaladı:

“Okulumuzda aynı zamanda Uluslararası EKO Okul projesi yürütülmekte, bunların yanında okulumuz temizlik ve düzeni ile beyaz bayrak sahibi olup, Milli Eğitim Bakanlığımızın bu yıl Covid-19 tedbirleri kapsamında uygulamaya koyduğu ‘Okulum Temiz Projesi’nde örnek okul seçilerek Covid-19 önlemleri ve hijyen tedbirleri ve standartlarına tam uyum gösterdiği için ‘Okulum Temiz Belgesi’ almaya hak kazandı. Ben bu konuda da emek gösteren ve çaba harcayan tüm herkese teşekkür ediyorum.”

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA