Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 25-10-2020 13:16

30 Psikolojik Danışmana Sertifikaları Verildi

Çarşamba Hacı Yılmaz Yılmaz Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından; Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından desteği ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlenen “Gerçeklik Terapisi ile Problem Çözme Yaklaşımı Eğitimi” Projesi 19.10.2020-23.10.2020 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Proje kapsamında 30 psikolojik danışmana sertifikaları verildi.

30 Psikolojik Danışmana Sertifikaları Verildi

Eğitimin amacı Psikolojik Danışmanların okullarında karşılaşmış oldukları “Çocuk ve ergenlerde siber zorbalık ve istenmeyen davranışlar” konularında yürüttükleri psikolojik danışma süreçlerinde etkili yardım sunabilmeleridir. “Gerçeklik Terapisi ile Problem Çözme Yaklaşımı” konusunda beceriler kazandırılması ve müşavirlik desteği sağlanması suretiyle Çarşamba Hacı Yılmaz Yılmaz Rehberlik ve Araştırma Merkezi hizmet bölgesinde var olan psikolojik danışma ihtiyacının karşılanmasında psikolojik danışmaların mesleki yeterliklerinin arttırılması hedeflenmektedir. Eğitim, Çarşamba Hacı Yılmaz Yılmaz Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde 5 gün 6’şar saat olmak üzere toplam 30 saat teorik ve uygulamalı olarak uygulanmıştır.

Eğitime Çarşamba Hacı Yılmaz Yılmaz Rehberlik ve Araştırma Merkezi hizmet bölgesinde görev yapmakta olan 30 Psikolojik Danışman katılırken sertifikaları Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir ve şube müdürleri tarafından verildi.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA