Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 25-10-2020 13:43

İstifaların Ardında 'Mobbing' İddiası

Eğitim Bir Sen 1 No'lu Şube Başkanı Hamdi Yıldız, "'Toplumsal Cinsiyet Eşitliği' konusundaki tepkimizi şahsileştirerek tavır alanları, sendikamızın üyeliğinden istifa ettirilmesine yönelik amir etkisi ile mobbing yapanları ibretle izliyoruz" dedi.

İstifaların Ardında 'Mobbing' İddiası

Eğitim Bir Sen 1 No'lu Şube Başkanı ve Memur Sen İl Temsilcisi Hamdi Yıldız, Maarif Hareketi Projesi'nin revize edilmesi gereken bir proje olduğuna dikkat çekerek, projenin eğitim paydaşlarıyla sonuç değerlendirmesi yapılmadan yeniden okullarda uygulatılmak istenmesine tepki gösterdi.

Yıldız, "Proje Milli Eğitim Bakanlığı'nca E-okul Sosyal Etkinlikler Modülü'ne yüklenmiş ve tüm okulların yaptığı çalışmalar bu modül üzerinden sisteme girilerek takip imkanı sağlanmıştır. Ayrıca Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nün geliştirmiş olduğu Kalite Takip Sistemi (KTS) ile benzer bir çalışma din öğretimine bağlı okullarda uygulanmaktadır" dedi.

EVRAK YÜKÜNE DÖNÜŞTÜ
Başkan Hamdi Yıldız, "Maarif Hareketi Projesi öğretmenleri, idarecileri ve kurumları sadece evrak yüküne boğmuştur. Öğretmenlerimiz, idarecilerimiz eğitim öğretimde aynı işi yapmaktan kaynaklı asli görevlerini yerine getiremez duruma getirilmiştir. Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'in ısrarla yeniden bu projeye onay alması Milli Eğitim Bakanlığı'nın uygulamalarına alternatif çalışma yapmasından başka bir anlam taşımamaktadır" diye konuştu.

ÜYELERE MOBBİNG İDDİASI
Eğitim Bir Sen 1 No'lu Şube Başkanı Hamdi Yıldız, şöyle konuştu; "Maarif Hareketi Projesi'nin Ekim ayı eylem planının içerisinde yer alan 'Toplumsal Cinsiyet Eşitliği' konusu küresel güçlerin toplumu cinsiyetsizleştirmeye yönelik bir operasyonudur. Tavsiyemiz, yayınlamış olduğumuz "İki Değer İki Risk" konulu raporumuzu okumalarıdır. 'Toplumsal Cinsiyet Eşitliği' konusundaki kurumsal tepkimizi şahsileştirerek tavır alanları, sendikamızın üyeliğinden istifa ettirilmesine yönelik amir etkisi ile mobbing yapanları ibretle izliyoruz."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA