Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 29-10-2020 16:34

Çarşamba’da 29 Ekim Kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin 97. kuruluş yıldönümü nedeniyle Çarşamba Kaymakamlığı bahçesinde kutlama töreni düzenlendi.

Çarşamba’da 29 Ekim Kutlandı

Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım’ın tebrikleri kabulünün sonrasında Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıldönümü nedeniyle şiirler okundu ve düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından çeşitli hediyeler verildi. Covid-19 salgını nedeniyle sosyal mesafe kurallarına dikkat edilirken tüm katılımcılar maske taktı.

Programda konuşma yapan Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, “Dünyanın en stratejik bölgesinde bulunan şanlı milletimizin ve devletimizin dünya durdukça yaşayacağına olan inancımı belirtir, Cumhuriyet Bayramınızı kutlarım. 19 Mayıs 1919 yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları Samsun’a ayak basarak İstiklal Savaşı’nı başlatmışlardı. Bugün Osmanlı Devleti’nin devamı olan yedi düvele karşı bütün milletçe bir milletçe verilen bir savaşın sonunda 29 Ekim 1923 yılında ilan edilen Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluşunun 97. yılını kutlamanın coşkusu ve gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyet, Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve asla vazgeçilemez bir değerdir. Biz de bugüne kadar Cumhuriyetimize nasıl sahip çıktıysak bundan sonra da çıkmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Programa Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın Yeğin, Çarşamba İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Mustafa Kemal Çelik, Çarşamba İlçe Emniyet Müdürü Turgay Begen, kamu kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, askeri erkan, emniyet mensupları, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA