Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 30-10-2020 16:12

Gurbetçiden Memleketine 1 Milyonluk Yatırım

Yıllarca Avusturya’nın Viyana kentinde yaşayan ve 2013 yılında Türkiye’ye dönüş yapan Celal Bayar isimli vatandaş memleketi Ayvacık’a yaklaşık 1 milyonluk yatırım ile Kale Restoran’ı açtı.

Gurbetçiden Memleketine 1 Milyonluk Yatırım

Hasan Uğurlu Barajı’nın yanında bulunan bölgeye eşsiz manzara eşliğinde bir restoran kazandıran Celal Bayar, yıllarca gurbette memleket hasreti yaşadığını dile getirerek şunları söyledi:

“1978 yılında Avusturya’nın Viyana kentine gittim ve orada hayata tutunabilmek adına bir sene kömür firmasında çalıştım. Bir senenin ardından kendime ait bir işletme açtım ve devamında da ticari faaliyetlerimizi sürdürdük. Ülkemizden Viyana’ya gurbete gelen pek çok vatandaşımıza da yardımcı olmaya çalıştık ve yine pek çok siyasi ve bürokratımızı ağırlamak nasip oldu. 2013 yılında da yıllarca süren memleket hasretinin ardından ülkemize dönerek Ayvacık ilçesi Gülpınar Mahallesi’nde bulunan baba evime döndüm ve yaşamaya başladım. Orada kazandığım tecrübeler ile burada da bir yatırım yapmak istedim. Memleketime hizmet etmek adına Avusturya’da yaptığım birikimle eşsiz bir manzarada eşimize, dostumuza, insanlarımıza hizmet vermesi için Hasan Uğurlu Barajı’nın yanında ‘Kale Restoran’ ismiyle bir restoran açtım.”

AYVACIK GERÇEKTEN SAKLI CENNET

Ayvacık ilçesinin doğası ve manzarasıyla gerçekten ‘Saklı Cennet’ olduğunu dile getiren Bayar, “Az önce de söylediğim gibi yıllar süren memleket hasretinin ardından baba evime döndüğümde bir yatırım yapmayı planlıyordum. Bu yatırımı da gerçekten ‘Saklı Cennet’ olan memleketim Ayvacık’a yapmaya karar verdim. Bununla ilgili Ayvacık Belediye Başkanımız Sayın Halil Kalaycı ile görüştükten sonra Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir ile görüştüm ve restoran çalışmalarına başladım. Restoran inşaatımızı tamamladık ve 1 milyon liranın biraz üzerinde bir yatırım oldu. Ben böyle bir yatırımı ilçemize kazandırdığım için çok mutluyum. Metro Holding Onursal Başkanı Galip Öztürk’ün de maddi ve manevi desteği oldu. Kendisinin haksızlığa uğradığına inanıyorum ve hak bir gün muhakkak tecelli edecek ve inşallah o da yurduna dönecek. Ben Allah ömür verirse bu yatırımları da devam ettirmeyi düşünüyorum, çünkü yapacak daha çok işimiz var” diye konuştu.

Haber: Yaşar KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA