Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 03-11-2020 17:44   Güncelleme : 03-11-2020 17:49

Yumurta Topuk Ayakkabının Patenti Yenilendi

5 yıl önce Çarşamba Yumurta Topuk Ayakkabısı’nın patentini alan Mithat Kundura sahibi Mithat Özcan, 5 yıllık patent süresinin dolmasının ardından patentini yeniledi.

Yumurta Topuk Ayakkabının Patenti Yenilendi

Çarşamba Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde Çarşamba Yumurta Topuk Ayakkabısı ile Sekiz Köşe Kasket’in coğrafi işaret tescilini almasının ardından Mithat Kundura sahibi Mithat Özcan da 5 yıllık süresi dolan Yumurta Topuk Ayakkabı’nın patentini yeniledi.

Yumurta Topuk Ayakkabı’nın Çarşamba’ya özgü olduğunu dile getiren Özcan, “5 yıl önce Çarşamba’ya özgü olan yumurta topuk ayakkabının patentini alarak ayakkabının Çarşamba’ya ait olduğunu belgelendirmiştim. 5 yıllık patent süresi doldu ve bende patenti başka bir il almaması için patentimi Türk Patent ve Marka Kurumu’na yaptığım başvuru ile yeniledim. Bu süreçte Çarşamba Belediye Başkanımız Sayın Halit Doğan ve Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sayın Ahmet Yılmaz ile yaptığımız çalışmalar neticesinde Çarşamba Yumurta Topuk Ayakkabısı ile Sekiz Köşe Kasket’in coğrafi işaret tescilini Çarşamba Belediyemiz üzerine aldık. Yumurta topuk ayakkabı çok özel bir ayakkabı ve tamamen tek parça deriden el işçiliği ile yapılıyor. Ayakkabımızın ayakları rahatlatan bir özelliği var ve ayakkabımızın patentinin coğrafi işaret ile ilçemizde kalması bizlere ayrıca mutluluk veriyor” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA