Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 05-11-2020 15:52

Sistem Hatasının Faturası Esnafa Kesildi!

Çarşamba ilçesinde tekstil üzerine faaliyet gösteren Öz-Kar Tekstil sahibi Ahmet Öztürk, SGK’nın sistemindeki hatadan dolayı prim ödemesinin bir gün geciktiğini ve bu nedenle 54 bin lira fark uygulandığını ve işçilerinin artık teşvikten faydalanamayacağını dile getirdi.

Sistem Hatasının Faturası Esnafa Kesildi!

Yanında çalışan 62 kişinin SSK primlerini SGK sistemindeki hatadan dolayı bir gün gecikmeli ödemek zorunda kaldığını söyleyen Öztürk, “Pazartesi günü çalışanlarımın 18 bin lira tutarındaki SSK primlerini yatırmak için internet bankacılığına girdim ancak SGK’nın sistemindeki hatadan dolayı ödemeyi gerçekleştiremedim. Bende bir gün sonra Salı günü sisteme girdiğimde 54 bin lira fark uygulandığını gördüm. Günlük bin 500 lira fark uygulanmaması için ödemeyi gerçekleştirdim ve SGK ile yaptığım görüşmede teşvikten faydalanan işçilerimin de teşviklerinin yandığını söylediler. Konuyu Sayın Valimize ve Sayın Kaymakamımıza da ilettim. Kaymakamımız SGK İlçe Müdürü’nü arayarak pandemi döneminde herkesin birbirini idare etmesi gerektiğini ve SGK’nın hatasının faturasının esnafa kesilemeyeceğini söyledi. Keza Valilik Kalemi de beni arayarak böyle bir saçmalık olamayacağını ve ilgileneceklerini söyledi, ancak SGK Samsun İl Müdürlüğü’nden konu ile alakalı tarafıma ret cevabı geldi” diye konuştu.

BÖYLE OLURSA ÇALIŞAMAYIZ

İşçilerinin büyük çoğunluğunun teşvikten faydalandığını, teşvik olmazsa işçi sayısını düşürmek zorunda kalacağını söyleyen Ahmet Öztürk sözlerini şu şekilde noktaladı:

“Malum dünya bir pandemi süreci yaşıyor. Çarşamba’da pek çok tekstil firması kapalı, ancak biz işçilerimiz evlerine ekmek götürmeye devam edebilsinler diye çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şu anda atölyemizde 62 işçi çalışıyor ve bu işçilerin çoğu teşvikten faydalanıyor. İşçilerimin teşviği yandıysa benim de esnaf olarak küçülmeye gitmem gerekecek ve işçi sayımı 30’a düşürmek zorunda kalacağım. Bu zorlu günlerde devletimizin sesimi duymasını ve yardımcı olmasını istiyorum.”

Haber: Yaşar KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA