Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 08-11-2020 18:45

Çarşamba Medya Akademisi Sona Erdi

Çarşamba Belediyesi’nin gençlere yönelik organize ettiği ve 2 Kasım’da Çarşamba Öğretmenevi’nde başlayan Çarşamba Medya Akademisi’nin sertifika töreni gerçekleştirildi.

Çarşamba Medya Akademisi Sona Erdi

Sosyal medya, metin yazarlığı, haber yazma teknikleri, fotoğraf çekimi, temel tasarım teknikleri, video çekim dersleri ve daha pek çok farklı alanda derslerin verildiği ve 7 gün süren Akademi’de akademiye katılan 53 kişiye Çarşamba Öğretmenevi’nde düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Sertifika töreninde konuşma yapan Çarşamba Medya Akademisi Proje Koordinatörü Mehmet Davut Göksu, “Öncelikle gençlerin bu ihtiyacına cevap veren Çarşamba Belediye Başkanımız Sayın Halit Doğan’a teşekkür ederim. Ülkemizin geleceği gençlerimiz hangi alanda yetişmek istiyorsa onlara yardımcı olmak bizim görevimiz. Bu kursu planlarken şunları göz önünde bulundurduk; İletişim Fakültesi okumuş veya okumamış tüm herkes için mental bir zemin hazırladık ve derslerimizi bunun üzerine kurguladık. Fotoğraf kullanmak gibi bir derdimiz yok, nasıl daha iyi fotoğraf çekerim diye bir derdimiz var. Şu an teknolojinin verdiği imkanlar doğrultusunda ellerinizdeki akıllı telefonlarla fotoğraf çekebiliyorsunuz, bu fotoğrafları filtrelerden geçirebiliyorsunuz, güzelleştirebiliyorsunuz, videolar çekebiliyorsunuz ve uygulamalarla bu videolara efektler ekleyip medyada bunları paylaşabiliyorsunuz. Bundan 15 yıl önce bunları yapabilmek için tırlar dolusu malzeme gerekiyordu ancak gelişen teknoloji ile bunları akıllı telefonlarla yapabiliyoruz. Bunun için de bir haftada aldığımız altyapı buna imkan sağlıyor. Bir haftalık eğitim süresince pek çok arkadaşımız sosyal medyayı etkin şekilde kullandı ve çok güzel paylaşımlarda bulundu. Ben akademiye katılan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Göksu’nun ardından söz alan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan ise şunları söyledi:

“Akademi başladığında bir kesim ‘bir haftada gazeteci mi yetiştireceksiniz’ gibi eleştiriler aldık. Ancak bizim amacımız gazeteci yetiştirmek değil, gençlerimizin potansiyelini görerek üzerine ne katabileceğimiz düşüncesi ile yola çıktık. Gençlerimiz burada bakmak ve görmek arasındaki farkı da sanırım görmüşlerdir. Ben tüm katılımcılarımıza ve zaman ayırarak gençlerimizin görüş açısını genişletmeye yardımcı olan hocalarımıza teşekkür ediyorum.”

Düzenlenen törende Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan öğrencilere sertifika ve teşekkür belgelerini takdim etti. Öğrencilere hatıra için çeşitli hediyeler verildi. Öğrencilerle birebir sohbet eden Doğan Akademi’yi yakından takip ettiğini dile getirdi. Öğrencilerden gelen soru ve görüşleri dinledi.

Sertifika törenine ayrıca AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Taner Özden de katıldı.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA