Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 10-11-2020 16:10

Ulu Önder Atatürk Çarşamba’da Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 82. yıl dönümünde Çarşamba’da anıldı.

Ulu Önder Atatürk Çarşamba’da Anıldı

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle Çarşamba Belediye Meydanı’nda düzenlenen programda çelenklerin Atatürk anıtına sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Günün anlamına ilişkin konuşmayı gerçekleştiren Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğretmenlerinden Yalçın Sözen, “Hayatının en son anına kadar ülkesine hizmet etmiş olan büyük devlet adamı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümsüzlüğe geçişinin 82. yıl dönümünde saygı, sevgi, özlem ve rahmetle anıyoruz. Bugün karalar bağlama günü değildir, bugün onu anlamak, onu takip edebilmek, onun gibi ileri görüşlü ve vatansever olabilme günüdür. Ulu Önder bugün aramızdan ayrılmış ve o çok sevdiği vatan toprağının sinesine kavuşmuştur. Lakin onun fikirleri, ilke ve inkılapları yaşamaya devam etmektedir. Bu yüzden Atatürk asla ölmeyecek kalplerde yaşamaya devam edecektir. Bizler Atatürk’ün bize emaneti olan coğrafyamızda bayrağımıza, birlik ve beraberliğimize karşı yapılan hain girişimleri gördükçe Ulu Önder’in bize emanetinin değerini daha iyi anlıyor ve topraklarımızı koruma konusunda daha çok şuur kazanıyoruz. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz” diye konuştu.

Çarşamba Belediye Meydanı’nda düzenlenen anma programına Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın Yeğin, Çarşamba İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Mustafa Kemal Çelik, Çarşamba İlçe Emniyet Müdürü Turgay Begen, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, emniyet personeli, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA