Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 14-11-2020 21:27

Kale Restoran Açıldı

Yıllarca yurt dışında yaşadıktan sonra Türkiye’ye dönen gurbetçi Celal Bayar’ın 1 milyon liralık yatırım yaptığı Ayvacık Kale Restoran, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in de katılımı ile hizmete açıldı.

Kale Restoran Açıldı

Ayvacık Hasan Uğurlu Baraj Gölü’nün hemen yanında hizmete giren Kale Restoran’ın açılışında konuşma gerçekleştiren Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı, “Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir, yatırım yapacak olan iyi insan olsun, hizmet etmek istesin her zaman yardımcısı oluruz demişti. Bu tesiste bunlara en güzel örneklerden biridir. Celal amcamız Ayvacık’a yatırım yapmak istiyordu ve bununla alakalı olarak benimle görüşme sağladı ve Mustafa Demir başkanımızın yanına gittik ve başkanımız bize ‘gereken neyse yapalım’ dedi ve ortaya bu güzel tesis çıktı. Dünyanın zor günlerden geçtiği bir süreçte bu güzel tesisi ilçemize kazandıran ve istihdam sağladığı için Celal amcamıza teşekkür ediyorum ve bu tesisin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. İlçemiz turizm ilçesi ve böyle tesislerle ilçemize insanları çekeceğiz” şeklinde konuştu.

Kalaycı’nın ardından söz alan Ayvacık Kaymakamı Orhan Ayaz ise şunları söyledi:

“Jandarmamız burayı iki sene askeriye olarak kullanmıştı. Çok güzel bir mekan olmuş, hem turizm açısından hem de tesis açısından güzel bir yatırım oldu. Bunlardan faydalanacak olan hem bizim insanımız hem de başka şehirlerden gelen insanlar yararlanacak. Ben bu yatırımda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Son olarak söz alan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Burası gönülle yapılan bir hizmettir. Bu nedenle Celal ağabeyimize çok teşekkür ediyoruz. Hiçbir iş kendiliğinden olmaz, dokunuşlarla olur. Burası da Celal ağabeyin dokunuşu ile ortaya çıktı. Celal ağabey burayı işletiyor, memlekete faydalı olmak için, yurt dışında çalıştı ve yatırımını da buraya gerçekleştirdi. Şehrimizi tanıtmaya böyle hizmetler vesile olsun. Ben Kale Restoran’ın ilimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Misafirlerle yakından ilgilenen işletme sahibi Celal Bayar da tesisin Ayvacık’a hayırlı olmasını dile getirerek ilçesine hizmet edebildiği için mutluluk duyduğunu söyledi.

Açılışa Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Ayvacık Kaymakamı Orhan Ayaz, Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı’nın yanı sıra Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, AK Parti Ayvacık İlçe Başkanı Ali Yiğit, Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz ve çok sayıda davetli katıldı.

Haber: Yaşar KARAMAN / M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA