ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 16-11-2020 20:37

“Herkesi Çarşamba Ovası’na Sahip Çıkmaya Davet Ediyoruz!”

Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün ve Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, 18 Kasım Çarşamba günü biyokütle enerji santralinde inceleme yapmaya gelecek bilirkişi heyeti olarak açıklama yaparak, “Çarşamba günü bizde Çarşamba Ovası’na sahip çıkmak için orada olacağız ve bu topraklardan ekmek yiyen herkesi de oraya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

“Herkesi Çarşamba Ovası’na Sahip Çıkmaya Davet Ediyoruz!”

Oltan Köleoğlu Enerji tarafından Çarşamba ilçesi Eğercili Mahallesi’nde yapılan santrali incelemeye bilirkişi heyetinin geleceğine değinen Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, “Bu süreç başlayalı 1 seneden fazla oldu ve biz bu zehir santralinin her zaman karşısında olduk. Samsun 3. İdare Mahkemesi’nin iptal kararının ardından Samsun Bölge İdare Mahkemesi kararı iptal ederek devam kararı aldı ve biz o zaman da bu zehir santralinin Çarşamba’ya hiçbir yararının olmayacağını ve zararının olacağını söyledik. En son bilirkişi heyeti geldi ve bununla ilgili yapılan itiraz da kabul edilerek bilirkişi heyetinin yeniden gönderilmesi kararı verildi. 18 Kasım Çarşamba günü saat 10.30’da zehir santralini incelemeye bilirkişi heyeti oraya gelecek ve biz yine zehir santraline karşı olarak orada olacağız. Biz Ziraat Odası Başkanı olarak üreticiyi temsil ediyoruz ve üreticilerin yanında durmamız gerekiyor. Bu topraklarda üretim yapan çiftçisinden bu üreticinin ürettiği üründen para kazanan tüccarına kadar herkesin bu ovaya sahip çıkması gerekiyor. Özellikle üreticinin ürününden para kazanan ve bugüne kadar sessiz kalan tüccarları da oraya davet ediyoruz. Kimse unutmasın ki hiç kimse oturduğu koltukta kalıcı değil, ancak bu ova ve yöresi hepimizin ve hepimizin tek yürek olarak sahip çıkması gerekiyor. Çünkü bu bir kişinin değil tüm yörenin sorunu, bugün ovamıza sahip çıkmazsak yarın üretecek ürün bulamayız” diye konuştu.

Ergün’ün ardından söz alan Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı ise şunları söyledi:

“Ey Çarşamba’nın medarı iftiharları, ey Çarşamba’da kendini vazgeçilmez zannedenler; siz bu zehir santraline ‘evet’ derken çoluğunuzu çocuğunuzu düşünmediniz. Yarın öbür gün çocuklarınız, torunlarınız bu ovada ekip biçemediği zaman; ‘Ey dedeciğim, ey beni temsil eden vekiller, belediye başkanları bu zehir santraline evet derken beni düşünmediniz’ diye soracaklar. Geleceğimiz olan o çocuklarımız, torunlarımızın yarın bize beddua etmemesi için bu son çağrı! Lütfen çocuklarımızın sesine kulak verelim ve 18 Kasım Çarşamba günü saat 10.30’da herkesin Eğercili Mahallesi’nde olması gerekiyor. Ekmeğini yediğimiz ovamıza, toprağımıza, havamıza, suyumuza hep birlikte sahip çıkalım!”

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA