YEREL
Giriş Tarihi : 26-11-2020 17:32

“Samsun Büyükşehir Belediyesi Hala Lale Devrinde Mi?”

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir karış toprak boş kalmasın açıklamasının Samsun Büyükşehir Belediyesi’nce yanlış anlaşıldığını düşündüğünü söyleyerek “Samsun Büyükşehir Belediyesi 200 bin lale dikecekmiş, sanırım Cumhurbaşkanımızın mesajını yanlış anladılar” dedi.

“Samsun Büyükşehir Belediyesi Hala Lale Devrinde Mi?”

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 200 bin lale dikileceği haberinin ardından açıklama yapan Avcı, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi bir karış toprak boş kalmasın derken çiftçilerimize ve üretime destek olma talimatı vermiştir. Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde Sayın Cumhurbaşkanımızın mesajı talimatı sanırım yanlış anlaşılmıştır. Çiftçilerimiz pandemi döneminde gece gündüz demeden bu kadar ekonomik zor şartlara rağmen bu talimatı doğru algılamış ve elinden gelen hatta elinden gelmeyeni de fedakarca yapmıştır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi 200 bin laleye takriben 1 milyon eski parayla 1 trilyon ücret ödeyerek sadece makyajdan ibaret olacak olan bu lalelerin yerine 17 ilçemizdeki çiftçilerimize çok daha üretime katkı sağlayacak şekilde değerlendirilebilir. Pandemi döneminde bütün dünya sağlıktan bile önce tarımın önemini anlamışken tarım kendi olan Samsun’un Büyükşehir Belediyesi hala daha tarımın ve üretimin önemini kavrayamamıştır.

Buradan Samsun Büyükşehir Belediyesinin başta Başkanı ve bütün siyasi partilerin meclis üyelerine çağrımdır. Lütfen üretime hiçbir katkısı olmayacak olan lalelerden vazgeçip üretime destek olunması konusunda bu kararı tekrar gözden geçirmelerini talep etmekteyiz.

Sayın Cumhurbaşkanımız bütün vatandaşlarımıza acıda olsa birlik ve beraberlik içinde bu süreci atlatmamız gerektiği talimatı vermesine rağmen Samsun Büyükşehir Belediyesi hizmeti üretimi lale dikmekte kavramıştır. Vatandaşa tasarruf etmesini tavsiye eden Sayın Cumhurbaşkanımızın emir ve talimatları kendi partisine ait olan Belediye Başkanınca yok hükmünde sayılmıştır” şeklinde konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA