ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 13-12-2020 17:25   Güncelleme : 13-12-2020 17:37

Çarşamba Belediyesi’nden Sosyal Belediyecilik Örneği

Çarşamba Belediyesi Covid-19 pandemisi başladığı günden itibaren ihtiyaç sahiplerinin yanında olurken, son olarak ilçenin Sungurlu Mahallesi’nde Çınar Geçidi ve Bahçelievler Sokak’ta artan vaka artışında karantinada olması gereken ailelere gıda yardımında bulunuyor.

Çarşamba Belediyesi’nden Sosyal Belediyecilik Örneği

Geçtiğimiz günlerde bir cenaze töreninde bulaşa neden olan ve vaka sayısı gün geçtikçe artan Covid-19 hastalığı nedeniyle 10 evde yaşayan ailenin karantinada olması gerekirken, Çarşamba Belediyesi duruma kayıtsız kalmayarak 10 aileye gıda yardımlarını ulaştırdı.

Sungurlu Mahallesi Çınar Geçidi ve Bahçelievler Sokak’ta yaşanan artış sonrası mahalle muhtarı Mustafa Yarar ile irtibata geçerek ailelerle ilgili gerekli bilgileri aldıklarını dile getiren Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, 10 aileye gıda yardımlarını ulaştırdıklarını dile getirdi.

SOSYAL BELEDİYECİLİK

Mart ayında başlayan pandemi sonrasında tüm vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için çaba gösterdiklerini dile getiren Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Pandemi nedeniyle işsiz kalan ya da evinde karantinada olması gereken insanlarımız var. Bunlara kayıtsız kalmayarak günde ortalama 40 koli gıda ve sıcak yemek yardımı yapıyoruz. Ayrıca karantinada olmayan ancak ihtiyaç sahibi ailelere de günlük 40 koli gıda yardımında bulunuyoruz. Bunun yanı sıra günlük 400 ihtiyaç sahibi aileye belediyemiz bünyesinde hizmete açtığımız Aşevi’nden sıcak yemek dağıtımı yapıyoruz. İnsanlarımızın mağduriyet yaşamaması adına belediye olarak sürekli çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

İŞSİZ KALAN ÇALIŞANLARA YARDIM

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge ile kahvehane, kafelerin kapatılması ve lokantaların sadece paket servis yapması nedeniyle işsiz kalan çalışanlara da destek olmak için ellerinden geleni yaptıklarını dile getiren Başkan Doğan sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“İçişleri Bakanlığımızın yayınladığı genelge ile kahvehaneler ve kafeler kapatıldı, lokantalar ise sadece gel al ve paket servis hizmeti sunuyor. Bu işyerlerinde çalışan çalışanlardan işsiz kalanlar oldu ve belediye olarak bu vatandaşlarımızı da 400 paket gıda kolisi dağıtıyoruz. Ülke ve dünya olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bu süreci ancak hep birlikte aşabiliriz. Bunun için de her zaman söylediğimiz gibi insanlardan isteğimiz; maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat etmeleridir. Özellikle 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatanaşlarımız işleri olmadığı sürece evlerinden çıkmasınlar ki virüs kapma olasılığı azalsın. Dediğim gibi kurallara dikkat edersek bu zorlu günleri birlikte atlatırız.”

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA