EKONOMİ
Giriş Tarihi : 29-12-2020 13:51

“Kuru Ekmek Simide Dönmüştür”

Açıklanan asgari ücret ile Ankara’nın halkın feryadını duymadığını dile getiren Gelecek Partisi Çarşamba İlçe Başkanı Av. Harun Can, “Askıda ekmek siyasetinden kuru ekmek siyasetine dönen hükümet artık işçi kardeşlerimizi bir simide muhtaç etmiştir” diye konuştu.

“Kuru Ekmek Simide Dönmüştür”

Açıklanan asgari ücretin işçileri daha da mağdur edeceğini, kuru bakliyatta ki fiyat artışının asgari ücrete verilen zamdan daha fazla olduğuna dikkat çeken Gelecek Partisi Çarşamba İlçe Başkanı Av. Harun Can, iktidara tepki göstererek şunları söyledi:

“Dün hükümet tarafından açıklanan asgari ücret zammı göstermiştir ki; halkın feryadını Ankara duymamaktadır. Askıda ekmek siyasetinden kuru ekmek siyasetine dönen hükümet artık işçi kardeşlerimizi bir simide muhtaç etmiştir.

Rakamsal bazda %21,56 oranında artış yaptığını açıklayan hükümet; bir ailenin günlük reel ihtiyacının ne olduğunu neden açıklamıyor. Halkı ekonomik bunalıma sürükleyen iktidar artık bir şeylerin gitmediğini açıkça gözler önüne seriyor.

Orta sınıfı ortadan kaldıran sistem, artık işleyemez haldedir ve değişim kaçınılmazdır. Halktan kopuk yönetim anlayışı, asgari ücrete yapılan sözde zamda kendini açıkça ortaya koymuştur. Geleceğimiz için, halkımız için BİZ BURDAYIZ.”

Haber: Yaşar KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA