ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 31-12-2020 16:47

“Kudüs’ün İslam’ın Olduğunu Tüm Dünyaya Haykırıyoruz”

Devlet-i Aliyye Ocakları Samsun İl Başkanlığı tarafından Kudüs’ün Osmanlı topraklarına katılışının 504. yıldönümü nedeniyle Çarşamba Göğceli Mezarlığı’nda basın açıklaması gerçekleştirildi.

“Kudüs’ün İslam’ın Olduğunu Tüm Dünyaya Haykırıyoruz”

Devlet-i Aliyye Ocakları Samsun İl Başkanı Serkan Öztoprak basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Şanlı ecdadımız öyle büyük başarılara ve fetihlere imza atmıştır ki; maalesef böyle büyük bir ecdadın torunları ve varisleri olan bizlere özellikle son 1 asırlık dönemde hiçbir millete nasip olmamış şanlı tarihimiz unutturulmaya çalışılmıştır. Çoğumuzun belki de hiç bilmediği önemli tarihlerden biri de kuşkusuz 31 Aralık 1516’dır. Bu tarih; Osmanlı padişahlarından Yavuz Sultan Selim Han hazretlerinin Kudüs’ü Osmanlı topraklarına ilhak etmesidir. Bizler Devlet-i Aliyye Ocakları olarak yüzyıldır üzerimizde oynanan oyunları bozmaya, şanlı tarihimize sahip çıkmaya ve ecdadımızın izinden giderek tekrar bütün dünyada hakkın ve adaletin hakim olduğu bir nizam kurmaya geliyoruz. Bu vesileyle şunu bütün dünyaya ilan ediyor ve diyoruz ki; biz Osmanlı torunlarıyız ve Osmanlı geri döndü. Artık bizi oyalamak için oluşturduğunuz suni gündemlerle, hayal ürünü propagandalarla, tarihimizin ve inancımızın kabul etmediği gün ve geceler ile bu necip milletin tekrardan şahlanmasına engel olamayacaksınız. Ellerinde Suriye’deki, Irak’taki, Kudüs’teki kardeşlerimizin kanları olan Bizans artığı kutlamalara, Hristiyan dünyasının dini ve milli günlerine, onların kültürlerine ve yılbaşı rezilliklerine hiçbir Osmanlı torunu ortak olamaz.

31 Aralık bizler için şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biridir. 31 Aralık bizler için Kudüs demektir, Mescidi Aksa demektir. 31 Aralık bizler için Hz. Muhammed demektir, Hz. Ömer demektir, Selahattin Eyyubi demektir, Yavuz Sultan Selim demektir. 31 Aralık bizler için cennet mekan ulu Abdulhamit Han demektir. Bu tarih bizler için adalet ve emanet demektir. Yine 31 Aralık bizler için 103 yıllık esaret demektir. İslam kutsalı ve ilk kıblesinin şuan Yahudi tasahhudu altında bulunduğu gerçeği demektir. 31 Aralık bizler için Kudüs’ün, Gazze’nin, Batı Şeria’nın ve El Halil’in tekrardan Osmanlı torunlarının eliyle özgürlüğe kavuşacağının müjdecisidir. Devlet-i Aliyye Ocakları olarak bizler bu kutlu günün yıldönümünde 31 Aralık Kudüs’ün Osmanlı’ya ilhak günü olarak yeniden tüm dünyaya ilan ediyor ve Kudüs’ün İslam’ın olduğunu tüm dünyaya haykırıyoruz. Kudüs’ün Yahudi işgalinden kurtulup Mescidi Aksa’da Şükür namazları kılacağımız günlerin bir an önce gelmesi duası ile tüm Osmanlı sevdalısı kardeşlerimizin 31 Aralık Kudüs’ün Osmanlı’ya ilhakının 504. seneyi devriyesini tebrik ediyorum. Zafer İslam’ındır, zafer çok yakındır.”

Haber: Yaşar KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA