ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 14-01-2021 14:45

Covid-19 Aşısı Çarşamba’da

Aralık ayının sonunda Çin’den Türkiye’ye gelen ve laboratuvar süresi sona erdikten sonra İl Sağlık Müdürlükleri’ne dağıtımı başlayan Covid-19 aşısı ‘CoronaVac’ Çarşamba İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne ulaştı.

Covid-19 Aşısı Çarşamba’da

İlk olarak sağlık çalışanlarının aşılanmaya başladığını dile getiren Çarşamba İlçe Sağlık Müdürü Dr. Şevki Gülay, “Çin’den ülkemize gelen ve dağıtımına başlanan Covid-19 aşısı ‘CoronaVac’ ilçe sağlık müdürlüğümüze ulaştı ve sağlık çalışanları aşılanmaya başladı. Bende aşımı oldum ve bir yan etkisi olmadı. Sağlık Bakanlığımızın yürüttüğü aşılama programı çerçevesinde aşı olacak olanlar e-Nabız üzerinden aşı onayını aldıktan sonra randevusunu oluşturacak ve hastane ya da aile hekimini seçerek oluşturduğu randevu saatinde gidip aşısını yaptırabilecek.

Sağlık Bakanlığımız bu sayede hastanelerde veya aile hekimliklerinde oluşabilecek herhangi bir yığılmayı ve bulaşın artmasının önüne geçmeyi hedefledi. Ülkemizde aşılama başladı ve 2 aylık süre içerisinde aşılamanın ülkemizde tamamlanacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Haber: Yaşar KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA