Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 20-01-2021 13:12

Avcı'dan Ayvacık-Taşova-Erbaa Yolu Hatırlatması

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na seslenerek; Ayvacık-Taşova-Erbaa yolunun tamamlanmasını istediklerini söyledi.

Avcı'dan Ayvacık-Taşova-Erbaa Yolu Hatırlatması

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'ndan Ayvacık-Taşova-Erbaa yoluyla da ilgilenmesini isteyen Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, konu ile ilgili şunları söyledi:

"Sayın Gençlik ve Spor Bakanımıza ilimizi şereflendiği için şükranlarımı arz ediyorum. Sayın bakanım zatıalinize 13 yıl önce ihalesi yapılan Ayvacık-Taşova-Erbaa yolunda iki müteahhit beş taşeron gelip geçti. Ayvacık ilçemizi çıkmaz sokaktan kurtaracak olan bu projeyi o dönem Samsun Milletvekilimiz Sayın Mustafa Çakır programa aldırmak için çok mücadele etti ve aldırdı, ancak ihale tarihinde 20 milyon keşif bedeli olan bu yol hep seçim zamanlarında yerel idarecileriniz ve o dönem Bayındırlık İskan Bakanımız olan şimdi Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir tarafından Ayvacık ilçemizin meşhur Hapan Boğazı mevkiinde 2009 mahalli seçimlerinden önce 2010 yılında Ayvacık çıkmaz sokak olmaktan kurtulacak buradan otobüsler tırlar geçecek müjdesini verdi ve buna hem Ayvacıklılar hem Taşovalılar Erbalılar devleti temsil eden hemde Samsun vekili olarak tamda bu yolu yaptırma mevkiindeki birinin sözünü devlet sözü kabul ederek Sayın Cumhurbaşkanımıza her  zaman olduğu gibi yüzde 88 oy vererek destek oldular. Ama sayın bakanım ne yol var ne iz! Gelen müteahhitin altında bizim her çiftçimizin kapısında olan pat patı bile yoktu. Taşeron firmaları çağırdı istikakı kendi aldı, beş taşeronu ve Ayvacıklı esnafı Ayvacıklı emektarları tabir caizse dolandırdı gitti.

Sayın bakanım şimdi de yerel yöneticiler diyor ki bu proje pahalı, eğer pahalı yatırımsa devletimizin yetkilileri önce bir fizibilite etüt çalışması yapmamış mıdır ki yapmıştır, yaptıysa günü kurtarmak mahalli seçimleri almak adına bunca ölü yatırımı neden yapmıştır? 16 katrilyon harcanarak yapılan millet bahçelerinin üç beş tanesini ilerleyen yıllarda yapsaydınız ve kurulduğu tarihten buyana AK Parti'ye ezici çoğunlukla destek veren bu Ayvacık Çarşamba Erbaa Taşovalıları birbirine bağlasaydınız ülke ekonomisine sizce hangisi daha fazla katkı sağlardı? 

13 yıl önce devletinin sözüne güvenen insanlar artık güvenip güvenmemekte tereddüt içindeler. Sayın bakanım Ayvacıklının Taşovalının Erbaalının bu serzenişini lütfen Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ediniz bu demektir ki üç vilayetin ortak sorunu üç beş millet bahçesi kadar önemli değil diyorsanız o da sizin takdirinize bu projenin şuanki maliyeti 60-70 tirilyon eski parayla bunu bulamıyoruz demek pahalı yatırım demek sayın cumhur ifadeleriyle tezat oluşturmak demektir. Sayın bakanım ilçemizin çiftçilerimizin tercümanı olmak adına zatıalinize arz ediyorum."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA