Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 03-02-2021 12:45

Terme Ziraat Odası’ndan Gübre ve Yem Fiyatlarına Tepki

Gübre fiyatlarına son bir yılda yüzde 80’den fazla zam geldiğini ve yem fiyatlarının da sürekli zamlandığını dile getiren Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, “Gübre ve yem fiyatlarına yapılan zamlar üretimi muhakkak etkileyecektir” diyerek tepki gösterdi.

Terme Ziraat Odası’ndan Gübre ve Yem Fiyatlarına Tepki

Gelen zamların üreticiyi zor durumda bıraktığını dile getiren Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, “Bir yandan pandemi diğer yandan kuraklık derken 2020-2021 tarım sezonu çiftçilerimiz için çok zor bir yıl olmuştur. Yem ve Gübre fiyatlarında sürekli zam yapılarak çiftçilerimiz mağdur edilmektedir.

Gübre fiyatları son bir yılda %80'den fazla zam geldi.

Gübre fiyatları artıyor üretici gübre alamıyor. Bir çuval yeme ortalama yılda 35 TL zam geldi. Yem fiyatlarına gelen zamlar nedeniyle üretim etkilenecektir. Aynı şekilde buğday üretiminde de tehlike çanları çalıyor, kuraklık nedeniyle rekolte düşebilir.

Ziraat odaları temsilcileri gıdanın önemine dikkat çekerek Koronavirüs'e aşısı bulunur ama gerekli tedbirler alınmazsa gıdamızı kaybederiz aşısınıda bulamayız” diyerek duruma tepki gösterdi.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA