Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 08-02-2021 16:16

“Bir Avuç Rantçı Kazanacak”

Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi ve Amasya, Sinop, Çorum ve Tokat İl Sorumlusu Mustafa Barutcu, şu anda üretim yapmayan ve 82 dekarlık alanı Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi’ne devredilen Çarşamba Şeker Fabrikası ile ilgili değerlendirmede bulundu.

“Bir Avuç Rantçı Kazanacak”

Çarşamba Şeker Fabrikası’nın üretim yapmaması sonucu bölgenin göç veren bölge olmak zorunda kaldığını dile getiren Barutcu, “1976 yılında rahmetli Necmettin Erbakan Hocamızın temelini attığı ve Şeker Fabrikası’nın yanında küspe fabrikası, kesme şeker fabrikası paketleme ile ithalat ve ihracat için havalimanı projesi bittiğinde 10 bin kişilik alana sahip olacak olan Fabrikanın maalesef son hali içimizi burkuyor.

Şimdi soruyorum; bu fabrika tam haliyle çalıştırılmış olsaydı bugün Çarşamba'dan, Ayvacık’tan, Salıpazarı’ndan, Tekkeköy’den, Asarcık’tan, Terme'den ve Samsun’dan vatandaşlarımız çalışmak için gurbete gider miydi, memleketini terk eder miydi? Köylerini terk ederler miydi? Bu fabrikanın çalışmaması sonucu insanlarımız gurbete çalışmaya gidiyor. Rahmetli Erbakan Hocamızın planladığı şekilde Şeker Fabrikası’nın yanına diğer fabrikalar da kurulsaydı ilçemiz için büyük bir ekonomik gelir olacaktı. Ancak gelinen son süreçte fabrikanın alanının bir kısmı OSB için özelleştirildi. Sonuç olarak bir avuç rantçı kazanacak” diye konuştu.

Haber: Yaşar KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA