Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 18-02-2021 13:16   Güncelleme : 18-02-2021 13:23

Offroad Tutkusu Yardımla Buluştu

Çarşamba’da offroad tutkunları offroad yapmaya gittikleri yerlerde hem ihtiyaç sahiplerine yardım ediyor hem de hayvanlara yiyecek bırakıyor.

Offroad Tutkusu Yardımla Buluştu

Grupları hakkında açıklama yapan Şaban Taşdelen, “Bizler 15 araca sahip olan offroad tutkunlarıyız ve doğa ve canlılara olan sevgimiz bizleri offroad ile buluşturdu. Offroad denince insanların aklında doğaya zarar veren insanlarmışız gibi yanlış bir düşünce var. Bizler doğayı seviyoruz ve araçlarımızla doğaya zarar vermeden doğanın zorlukları ile mücadele ediyoruz. Bunun yanında da offroad yaptığımız yerlerde insanların dolaya attıkları çöpleri de çöp poşetleriyle toplayıp çöp konteynerlerine atıyoruz” şeklinde konuştu.

İNSANLARA YARDIM EDİYOR HAYVANLAR İÇİN YİYECEK BIRAKIYORUZ

Offroad yapmak için gittikleri yerlere hazırlıklı gittiklerini söyleyen Taşdelen sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Biz offroad yapmak için gittiğimiz her yere hazırlıklı gidiyoruz ve gitmeden önce gideceğimiz yer ile ilgili bilgi sahibi oluyoruz. Malum kış mevsimindeyiz ve gittiğimiz yerlerde kış mevsimi nedeniyle hayvanlar yiyecek bulmakta zorlandığı için doğaya hayvanlar için yiyecek bırakıyoruz.  Bunun yanı sıra o bölgede ihtiyaç sahibi aileler var ise arkadaşlarımızla birlikte gideceğimiz bölgenin mahalle muhtarı ile irtibata geçerek ihtiyaç sahibi aileleri öğreniyoruz. Mahalle muhtarları ile irtibatlı olarak da gittiğimiz bölgedeki ihtiyaç sahibi ailelere de yardımda bulunuyoruz. Yaklaşık iki hafta önce sosyal mesafeden dolayı bizlere para cezası yazılmış olsa bile offroad tutkumuzdan ve yardım etmekten vazgeçmeyeceğiz.”

Haber: Yaşar KARAMAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA