Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 18-02-2021 15:28

Başkan Doğan'dan Regaib Kandili Mesajı

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Regaib kandili vesilesi ile tüm İslam âleminin üç aylar ve Regaib Kandili'ni tebrik ederek bu mübarek gecenin bütün insanlığa sağlık ve huzur getirmesini diledi.

Başkan Doğan'dan Regaib Kandili Mesajı

Recep, Şaban ve Ramazan aylarının başlangıcı olan Regaib Kandili sebebi ile mesaj yayımlayan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan “İslam âleminde üç aylar olarak bilinen Recep, Şaban ve Ramazan aylarını içerisinde barındıran rahmet ve bereket iklimine girmiş bulunmaktayız. İslam âlemi için oldukça değerli olan üç ayların başlamasıyla birlikte Regaib Kandili de bugün idrak ediliyor. Regaib Kandili üç ayların müjdecisidir, mağfiret ve rahmet gecesidir. Üç aylar ve Kandil geceleri; akrabalık, saygı, sevgi, dayanışma ve kardeşlik duygularını arttıran, milletimizin birlik ve beraberliğinin arttığı, aynı duygu, aynı hisleri paylaşan gönüllerin bir araya gelerek, dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği müstesna ve özel günledir.”

Başkan Doğan “Rabbimize daha derin bir şükür imkânı bulacağımız bu özel gecede, muhabbetin, sohbetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyorum. Rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edildiği bu kandil gecesini bir kez daha hep birlikte eda etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Peygamberimiz bu mübarek gecede yapılan dua ve ibadetlerin kabul edileceğini müjdelemiştir. Regaib Kandili’nde Cenâb-ı Hakk'a yürekten yöneliş ve yakarışın, günahlardan arınmanın, kendimizi bulma ve bilmenin, nefsimizin yanıltıcı arzularından uzaklaşmanın imkânını yakalarız. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin, Çarşambalı hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin üç aylar ve Regaib Kandilini tebrik eder, hayırlara vesile olmasını dilerim.  Bu mübarek gecenin bütün insanlığa mağfiret, sevgi, sağlık ve huzur getirmesini, birliğimize, beraberliğimize ve hayra vesile olmasını, milletçe nice kandillere kavuşmayı Cenâb-ı Hakk'tan niyaz ederim” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA