Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 26-02-2021 17:19

Başkan Demir’den ‘Sivil Savunma Günü’ Mesajı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı 28 Şubat Sivil Savunma Günü ile ilgili mesaj yayınladı.

Başkan Demir’den ‘Sivil Savunma Günü’ Mesajı

Başkan Demir mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de 1959 yılında bugünkü Sivil Savunma teşkilat ve faaliyetlerini düzenleyen “Sivil Savunma Kanunu” yürürlüğe konulmuş ve 1988 yılında 28 Şubat günü, Sivil Savunma Günü olarak kabul edilmiştir.

Sivil savunma, koruyucu ve kurtarıcı önlem faaliyetlerinin bütünüdür.

Ülke savunmasının en önemli unsurlarından biri olan; savaşta, afetlerde, yangınlarda ve diğer arama-kurtarma faaliyetlerinde halkın can ve mal kaybını en aza indirme amacını taşıyan sivil savunmanın, Türkiye’de önemi her geçen gün artarak devam etmektedir. Deprem gibi doğal afet durumlarında ön plana çıktığı ve aslında toplumumuz için ne kadar gerekli bir unsur olduğu ortadadır. Yaptığımız çalışmalarda rotamızı belirleyen en önemli faktörlerden biri de doğal afetler dolayısıyla yaşama ihtimalimiz olan tüm olumsuzlukları en aza indirmek üzerinedir. Temel hedefi, duyarlı bir toplum oluşturmak olan Sivil Savunma faaliyetlerine vatandaşlarımızın hassas davranması büyük önem taşımaktadır.

28 Şubat Sivil Savunma Günü vesilesiyle bir kez daha vatandaşlarımızın her türlü felaketten uzak, mutlu ve huzurlu günler geçirmesini temenni ediyor, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personelimizin Sivil Savunma Günü’nü kutluyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA