Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 26-03-2021 14:36

Salıpazarı Peyzajını Kendi Ürettiği Çiçeklerle Yapıyor

Salıpazarı ilçesinde park, bahçe ve refüjlerde peyzaj çalışması Salıpazarı Belediyesi tarafından oluşturulan serada üretilen çiçeklerle yapılıyor.

Salıpazarı Peyzajını Kendi Ürettiği Çiçeklerle Yapıyor

İlçenin her yerinde peyzaj çalışmalarını gerçekleştirdiklerini dile getiren Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “Salıpazarı için eskiden her yeri güllerle kaplı olduğu için küçük Isparta denirdi. Zamanla bu isim unutuldu. Bizlerde belediye olarak kendi bünyemizde birkaç yıl önce bir sera kurduk ve ilçemizde park, bahçe ve refüjlerde çiçeklendirme ve ağaçlandırma çalışmalarımızı kendi seramızda ürettiğimiz çiçeklerimiz ve ağaçlarımızla yapıyoruz. İlçemizin her yerini yine güllerle donatıyoruz, farklı çiçek ve ağaçlar dikiyoruz. Bu sayede peyzaj ihalesi bile yapmadan ve belediyemizin kasasından peyzaj için 1 lira çıkmadan ilçemizde peyzaj çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Seramızı kurduğumuz günden bugüne kadar on binlerce çiçek ve ağaç ürettik ve üretmeye de devam ediyoruz. Bunları ilçemizin peyzaj çalışmalarında kullanmanın yanı sıra isteyen vatandaşlarımıza da ücretsiz olarak veriyoruz ki onlarda kendi bahçelerini güzelleştirsin. Bunda seramızda görev yapan arkadaşlarımızın da büyük emeği var, özveri ile yılmadan yorulmadan çalıştıkları için onlara da ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA