Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 28-03-2021 14:20

OKE'den O Kişiye Suç Duyurusu

Çarşamba'da Biyokütle Enerji Santrali için yapılan karşıt eylemlerde santralin kapısını da yumruklayan kişinin marjinal sol gruptan bir provokatör olduğunu öne süren OKE Şirketi, savcılığa suç duyurusunda bulunuyor.

OKE'den O Kişiye Suç Duyurusu

Samsun'un Çarşamba ilçesinde faaliyet gösteren ve enerji şirketleri arasında dünyanın ilk yüz sıralamasında yer alan Oltan ve Köleoğlu Şirketi'nin Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali için yapılan karşıt eylemlerde marjinal sol provokatörlerin dikkat çekmeye başladığı öne sürüldü.

Biyokütle santral protestosunda çevrecilerin arasına karışan ve saldırgan tutumuyla dikkat çeken G.T. hakkında santralın kapısını yumrukladığı ve protesto gösterisine katılanları 'kışkırtma amacı güttüğü, halkı kin ve tahrik etmeye çalıştığı gerekçesiyle' OKE Şirketi, Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor. Kişinin provokatör olduğunu öne süren şirket, her eylemde kışkırtıcı ve saldırgan tavırlarıyla öne çıktığını, son olarak santralın kapısını yumruklayarak, "Özel mülkiyete saldırıda bulunduğunu, çalışanları tedirgin ettiğini' öne sürdü. 

DAVACI OLACAĞIZ PROVOKASYON YAPIYOR

Hemen her eylemde görülen ve santral protestolarının adeta sekreteryasını yürütüyormuş gibi provokasyon çalışmaları yaptığı öne sürülen G.T'nin sosyal medya hesabındaki profilinde marjinal sol çağrışımlar yapan görüntüler bulunduğunu öne süren OKE Şirketi, "Lenin ve orak çekiç ile profil paylaşımı bulunan G,T. zaman zaman eline mikrofon alıp, kışkırtıcı konuşmalar yaptığı gibi son olarak yapılan bir eylemde de 'çevrecilerin şaşkın bakışları arasında santral yerleşkesinin kapısını vurup, kapıyı açın' diye çağrı yaparak, protesto göstericilerini santral içine girmeleri için ikna etmeye çalıştı. Bu nedenle kendisi kışkırtıcı tavırlarıyla, provokasyon yapmaya çalışıyor. Normal protesto sınırlarının ötesinde 'bir eylem içinde olduğu muhakkak" dedi. 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA