Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 02-04-2021 17:57

SAMÇEP’ten Köktaş’a Cevap

Samsun Çevre Platformu(SAMÇEP) biyokütle enerji santrali ile ilgili basın açıklaması yapan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş’a cevap geldi.

SAMÇEP’ten Köktaş’a Cevap

SAMÇEP adına açıklamayı yapan SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ şunları söyledi:

“AKP Samsun Milletvekili Fuat Köktaş’ın yayınlanan basın açıklaması şaka bile olmaz. Bu beyanların tamamı gerçek dışı olup; herkes kendine yakışanı yapmaktadır.

Biyokütle santralından yeraltın dönüşenen bir boruyla şu anda Fuat Köktaş’a ait olduğu söylenen bir noktadan Abdal Deresine yoğun şeilde atık su boşaltılması söz konsudur.

Oysa OKE firmasının hazırlattığı Proje tanıtım Dosyasının;

- 72. Safasında; “Faaliyet kapsamında Abdal Deresi ve kollarına herhangi bir müdahalede (katı atık deşarjı, sıvı atık deşarjı vb.) bulunulmayacaktır”

- 93. Sayfasında; “Söz konusu kazan blöf suları, soğutma suları ve demineralizasyon ünitesinden kaynaklı atık sular 31.12.2004 tarih ve 25687 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Su Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği kapsamında deşarj standartları sağlanarak mevcut drenaj kanallarına deşarj edilecektir.” denilmektedir.

Fuat Köktaş önce kendi bahçesinin önünden Abdal Deresine atık su boşaltılmasını önlesin eğer hukuktan yanaysa.

Milletvekili olmakla milletin vekili olmak aynı şey değildir. Kimyanın “K” sini bilmeyenlerin “Çocukluğum orada geçti” beyanı sadece laf ebeliğidir.

Vandallık yapanlar; yasaları, Anayasa’yı ihlal edenler ve çevreyi kirletenlerdir.

Biyoküte güzellemesi ile Çarşamba Ovasını kuraklaklaşmasına, toprağımızın, havamızın ve suyumuzun zehirlenmesine seyirci kalmayacağız.

Çarşamba Biyokütle Enerji Santralı Ovamızdan defolup gidene kadar demokratik ve yasal her türlü hakkızı kullanarak mücadelemizi sürdüreceğiz.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA