Advert
ÇARŞAMBA HABER
Giriş Tarihi : 06-04-2021 12:42

Türk Polis Teşkilatı 176 Yaşında

6-10 Nisan Polis Haftası ve Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 176. yıldönümü nedeniyle Çarşamba’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Türk Polis Teşkilatı 176 Yaşında

Çelenk sunma töreninde konuşma yapan Çarşamba İlçe Emniyet Müdürü Turgay Begen, “Emniyet teşkilatımızın 176. yıldönümünü kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. 10 Nisan 1845 tarihinde kurulan ve kurulduğu günden bu güne kadar halkımızın huzur ve güvenliğini sağlanması, vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerinin korunması, kanun hakimiyetini ve devlet otoritesinin tesisi başta olmak üzere, bir çok hayati görevleri üstlenmiş olan teşkilatımız, bu kutsal görevi sürekli olarak kendini yenileyip geliştirerek bu kurallar içerisinde Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı olarak en iyi ve en verimli şekilde yerine getirmeye devam etmektedir. Aziz milletimiz sevgi, adalet, hoşgörü ve nezaket çerçevesinde sunulan güvenlik hizmetlerinde kazanılan başarının temel anahtarı; halkıyla bütünleşen bir emniyet teşkilatından geçmektedir. Halkımızın teşkilatımıza gösterdiği yakın ilgi, sevgi, güven ve destekleri zor görevlerimizin ifasında bizlere her zaman güç ve kuvvet vermektedir. Unutmamalıyız ki toplum ile bütünleşmeyen bir kurumun asla başarıya ulaşma şansı yoktur.

Emniyet teşkilatımız her kademesinde görev yapan personeliyle ilçemizin huzur ve güvenliğini sağlamak için büyük bir azimle çalışmaktadır. Türk polisi kendisine inanan, güven ve destek veren halkının polisidir. Fedakar çalışma arkadaşlarım, emniyet teşkilatımız 300 bini aşan mensubuyla çok büyük bir teşkilattır. Milletimizin huzur ve güvenliği için gece gündüz demeden, fedakarca çalışan sizlerin ülkemizin en güvenli kurumlarından olan teşkilatımızı daha da ileriye taşıyacağına olan inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle mensubu olmakla şeref duyduğum emniyet teşkilatımızın 176. kuruluş yıldönümünde hatıralarını daima kalplerimizde yaşattığımız başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü devletimizin ve milletimizin huzuru için hayatlarını feda eden aziz şehitlerimize rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Görev başında bulunan teşkilat mensuplarımıza eş ve çocuklarına sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum” şeklinde konuştu.

Çarşamba Belediye Meydanı’nda gerçekleştirilen törene Çarşamba İlçe Emniyet Müdürü Turgay Begen’in yanı sıra Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın Yeğin, Çarşamba İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Mustafa Kemal Çelik, kamu kurum müdürleri ve emniyet personeli katıldı.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA