Advert
YEREL
Giriş Tarihi : 22-04-2021 16:33

Başkan Demir’den 23 Nisan Mesajı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Demir’den 23 Nisan Mesajı

Başkan Demir mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 23 Nisan 1920'de kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türk halkının ulusal egemenlik ve bağımsızlık yolundaki dönüm noktası olmuştur. Milli iradenin nihai zaferi olarak kurulan mecliste “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyerek haykıran aziz milletimiz, bağımsızlığını tüm dünyaya duyurmuştur.

1920 tarihi, bir egemenlik meşalesi olmakla beraber demokrasinin en önemli atılımıdır. Zaferin sadece cephede kazanılabileceğini kabul etmeyen Mustafa Kemal Atatürk, milletin iradesinin üstünlüğünü hayata geçirmiştir.

23 Nisan, dünya çocuklarına armağan edilen ilk ve tek bayram olmakla beraber bir umut, bir gelecektir. Çocuklarımızın özgür düşünceli, sorgulayan, donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir. Çünkü yaşadığı toplumu geleceğe aktaracak olan bugünün çocuklarıdır.

Bizler dünyada eşi benzerine çok nadir rastlanan bir mazinin emanetçileriyiz. Hürriyet uğruna çetin mücadele vererek kazanılan bu zaferi her yönüyle gelecek nesillere aktarmalı; cumhuriyetimizi, vatanımızı, birlik ve beraberliğimizi koruyarak daha güçlü bir Türkiye inşa etmeliyiz.

Bu düşünceler içerisinde, Milli Mücadele’nin Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bu vatan uğruna canlarını seve seve veren tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla bir kez daha yâd ediyorum. Tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA